V údolí Tauferer Ahrntal v italském regionu Trentino-Alto Adige leží dvě menší, ale špičkově vybavená lyžařská střediska Speikboden a Klausberg. Nachází se v srdci národního parku Riesenferner mezi Zillertalskými Alpami a Durreckem. V jejich sousedství se rozkládá další lyžařské středisko Kronplatz. Tyto areály nejsou poznamenány masovým turismem, a vynikají proto skvělou a nezkaženou atmosférou.

Celá tato oblast je obklopena osmdesáti třítisícovými vrcholy.

Tato dvě střediska nabízí návštěvníkům 48 kilometrů sjezdových tratí různých délek a náročností. Asi 70 % z nich je uměle zasněžováno. Nachází se tu 6 modrých, 8 červených a 6 černých sjezdovek, které jsou obsluhovány jedním vlekem, 4 kabinkovými a 10 sedačkovými lanovkami,  s celkovou přepravní kapacitou 25 tisíc osob za hodinu.

Klausberg - Speikboden

Klausberg – Speikboden

Klausberg

V Klausbergu je 24 kilometrů sjezdovek převážně na jižních a západních svazích. Přeprava je zajištěna moderními sedačkovými lanovkami. Na nejvyšší místo vás vyveze 8 místná kabinková lanovka. Je to nejvýše položená osmimístná kabinková lanovka v Jižním Tyrolsku. Dolů si následně můžete sjet 3 kilometry dlouhý červený svah.

Byl zde vybudován snowpark a dětský zábavní park „Klausi Land“.

Pro děti jsou nad vesničkami Rein in Tafers a Weissenbach připraveny vleky s cvičnými loukami.

Speikboden

Speikboden leží nedaleko vesničky Luttachn, nad ní se do nadmořské výšky 2400 metrů tyčí vrchol Sonnklar.

Sjezdovky jsou situovány na východních svazích a uspokojí všechny typy lyžařů.

Do výšky 1950 metrů vás vyveze kabinová lanovka, dál se dá pokračovat až na vrchol sedačkovou lanovkou. V horní polovině areálu se nachází sjezdovky pro zkušené lyžaře, ty níže položené uspokojí začátečníky a lyžaře méně zdatné.

V horní části areálu je vybudován snowpark s několika překážkami a skoky.

Lyžování v Klausberg - Speikboden

Lyžování v Klausberg – Speikboden

Co dalšího nabízí lyžařská oblast Klausberg – Speikboden

Opravdovým rájem pro běžkaře je Tauferer Ahrtal. Upravované stopy jsou několik desítek kilometrů dlouhé. Nejvytrvalejší běžkaři mohou své schopnosti otestovat na výškových trasách Kasein, Rein, Weissenbachu nebo Mühlwaldu.

Kromě lyžování v tomto středisku nabízí další možnosti sportovních aktivit. Vyzkoušet můžete sáňkování, snowtubing, snowrafting, putování se sněžnicemi, bruslení nebo paragliding.

V Klausbergu i Speikbodenu se dá využít služeb lyžařských nebo snowboardových škol, skiservisu, úschovny lyží i batohů, půjčovny vybavení. Občerstvit se můžete v horských barech a restauracích. Zábavu nabízí místní hospůdky nebo večerní diskotéky.

Mapa Klausberg – Speikboden

Mapu lyžařských středisek Klausberg a Speikboden naleznete níže. Potřebujete-li si prohlédnout detail mapy, klikněte na ni.

Mapa Klausberg - Ahrntal

Mapa Klausberg – Ahrntal

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Klausberg – Speikboden

Dovolená Klausberg – Speikboden je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Klausberg – Speikboden a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!