Toskánskou riviéru (Riviera della Versilia) tvoří asi 20 kilometrů dlouhý pás pobřeží, vzdálený 15 – 40 kilometrů severozápadně od města Lucca (od Forte dei Marmi až k Viareggiu), se v létě stává nejdražší rekreační oblastí navštěvovanou především italskými rodinami. Zvláště to platí o luxusní Forte dei Marmi s exkluzivními hotely a vilami.

Toskánská riviéra (Riviera della Versilia)

Toskánská riviéra (Riviera della Versilia)

Původně zde byl pouze nákladní přístav, ale od konce 19. století zde postupně vzniklo jedno z nejmondénnějších středisek Versilie. Kromě turistů z nejrůznějších koutů země se sem sjíždí smetánka politické, hospodářské a kulturní scény.

O něco méně okázalá jsou sousední městečka Lido di Camaiore a Marina di Pietrasanta, z nichž to posledně jmenované je známé především tesařským uměním zdejších kameníků. V divadle pod širým nebem v městském parku La Versiliana se konává kulturní festival. Za pěkného počasí je vhodné udělat si výlet do nedalekých horských vesniček Capezzano a Capriglia.

Toskánská riviéra

Toskánská riviéra

Budete-li v Toskánsku v lednu a v únoru, pak se zajeďte podívat na karneval do Viareggia. Ve čtvrti Torre del Lago můžete navštívit vilu, v níž 30 let žil Giacomo Puccini.

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Toskánská riviéra (Riviera della Versilia)

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Toskánská riviéra (Riviera della Versilia), podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!