Poté, co Cosimo I. roku 1559 opustil své sídlo a přesunul se do paláce Pitti, začal být někdejší symbol politické a hospodářské moci města Florencie nazýván „starým“ palácem (tedy italsky Palazzo Vecchio).

Základy přísně gotické stavby městského správního úřadu Florencie (podle návrhu Arnolfa di Cambai) byly položeny roku 1299. Návštěvou paláce získáte možnost cestovat v čase. Historie na vás dýchne díky římským ruinám, středověké tvrze či komnatami a kresbami z renesančního období.

Palazzo Vecchio Palazzo Vecchio

© faber1893 / Shutterstock.com

Co nabízí Palazzo Vecchio

Palazzo Vechcio se stal pro Florencii symbolem světské moci, s pevnými základy postavenými na antickém divadle římské kolonie, jejíž počátky se datují do prvního století našeho letopočtu. Ruiny divadla můžete obdivovat v podzemním podlaží, které je veřejnosti přístupné.

Hlavní část paláce sloužila již od prvopočátku aktivitám zdejší městské radě. V roce 1342 vévoda z Athén rozšířil Palazzo della Signoria směrem k Via della Ninna, čímž ji dodal vzhled pevnosti a dokonce nechal pro své noční odchody přistavět i tajné schodiště.

V roce 1494 nechal Girolamo Savonarola přistavět Salone dei Cinquecento, sál o délce 54 metrů, jenž je považován za největší a historicky nejhodnotnější část paláce. Na jeho tvorbě se podíleli i takoví velikáni jako Leonardo da VinciMichelangelo Buonarroti, jejichž dvě obrovské nástěnné malby zobrazující vítězné bitvy, zdobí stěny sálu.

Návštěva paláce je vhodná nejen přes den, ale také v době západu slunce, který si můžete vychutnat přímo z vyhlídkové věže.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Palazzo Vecchio

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Palazzo Vecchio? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Palazzo Vecchio nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!