Staré etruské sídliště Cortona, rozkládající se v Toskánsku, 60 kilometrů jihovýchodně do Arezza v nadmořské výšce 650 metrů nad údolím Chiary, odkud je z hradeb výhled až k Monte Amiata a Lago Trasimento.

Cortona

Cortona

Město je prý staré jako Trója. Již v 8. století před naším letopočtem, kdy sem přišli Etruskové, bylo kvetoucím městem.

Ulice města Cortona

Ulice města Cortona

Cortona je bohatá na umění a historii. V Museo Diocesano je mimo jiné k vidění „Zvěstování“ Beata Angelica.  Museo dell´Accademia Etrusca pak uchováná etruské, římské a egyptské archeologické nálezy. Za návštěvu stojí i několik kostelů – San Nicolo, San Domenico a Santa Maria delle Grazie al Calcinaio. Ten se nalézá spolu s kostelem San Biagio v Montopulcianu u klikaté silnice, jež vede z údolí nahoru do města.

Kostelem San Biagio

Kostelem San Biagio

Během roku se tu koná mnoho festivalů včetně slavného Palio dei Rioni (koňské dostihy kolem města). Podobný festival s pestrobarevnou přehlídkou starověkých zvyků se koná rovněž v Sieně.

Palio dei Rioni

Palio dei Rioni

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Cortona

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Cortona? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Cortona nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!