Tindári bylo založeno v roce 397 před naším letopočtem Řeky na 270 metrů vysoké vápencové skále, ležící na severovýchodě Sicílie. V římském období zažilo velký rozkvět a místní antické městské hrady jsou dosud zřetelně patrné. Území je důležitým archeologickým nalezištěm.

Po zničení Araby zůstalo Tindári po staletí v zapomnění. Atmosféra dávných časů vás pohltí při návštěvě ruin amfiteátru. Pohled z řeckého amfiteátru na moře a Aiolské ostrovy si právě tak jako pohled od poutního kostela Santuario della Madonna Nera na lagunu se zálivy pro koupání zasluhuje přívlastek grandiózní. Z vesničky Oliveri se lze rychle dostat k překrásným bílým písečným plážím laguny.

Tindári

Tindári

Pamětihodnosti Tindári

Antická Tindaris

Areál vykopávek se nachází dvě stovky metrů západně od poutního kostela. Zřetelně patrná je ještě hlavní ulice (decumanus) antického města, spojující takzvanou baziliku s řeckým divadlem. Můžete si prohlédnout zbytky areálu lázní a základové zdivo římských domů. Část nálezů je vystavena v malém muzeu za vchodem.

Santuario della Madonna Nera

Poutní kostel Černé madony, jejíž svátek se slaví každý rok 8. září, přitahuje každoročně tisíce poutníků.

Santuario della Madonna Nera

Santuario della Madonna Nera

V novorománském kostele z 20. století se nachází byzantská černá socha madony s dítětem, známá na celé Sicílii díky schopnosti činit zázraky.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Tindári

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Tindári je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Tindári či Last minute nabídek do Itálie.