Pro příznivce klasických starých památek je ve městě Segesta k vidění chrám a divadlo – hlavní atrakce na západě Sicílie. V případě Segesty nejde však o řeckou kolonii. Město bylo založeno domorodými Elymy, jejichž předkové patrně přišli z Tróje. Obyvatelé Segesty dlouho soupeřili s dnešním Selinunte.

Chrám antického města Segesta

Chrám antického města Segesta

Chrám v Segestě sezačal stavět v roce 425 před naším letopočtem. Chybějí mu však důležité části, protože zůstal nedokončen. Tato skutečnost dala podnět k nejrůznějším spekulacím.

O něco výše, na kraji 431 metr vysoké Monte Barbaro, se otevírá půlkruh divadla. Z dvaceti zachovalých řad sedadel se nabízí grandiózní pohled na širokou úrodnou kopcovitou krajinu až dolů k Golfo di Castellammare.

Antické divadlo v Segestě

Antické divadlo v Segestě

Na kopci, kde se rozkládala starověká Segesta, se podařilo dochovat dórský chrám z 5. století před naším letopočtem. Je tvořen šesti sloupy na šířku a čtrnácti na délku.

Vykopávky jsou velice působivě popsány a ilustrovány.

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Segesta

Dovolená Segesta je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Segesta a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!