Messina je vstupní brána Sicílie, neboť každý, kdo přijíždí přes italskou „botu“, projíždí právě Messinou. Messina byla odjakživa strategicky důležitým přístavním městem. Poloha u Strétta – Messinského průlivu a srpovitý přírodní přístav byly jako stvořeny pro založení města.

Messina

Messina

Normané zde postavili dóm a vznikly zde ještě i další historické památky. Ty však dnes lze najít jen těžko. Zemětřesení v roce 1908 zničilo téměř všechny domy. Bombardování za druhé světové války se postaralo o zbytek. Četné pozůstatky z už neexistujících staveb spatříte v Muzeu Regionale.

Po druhé světové válce byl znovu obnoven dóm do přibližně původní podoby. Bylo sem včleněno mnoho starších uměleckých děl. Zvonice zase ukrývá největší astronomické hodiny na světě. Na náměstí Piazza del Duomo se můžete pokochat pohledem na fontánu Orion z 16. století.

Messina se svými 260 tisíci obyvateli patří k největším městům Sicílie.

Zajímavá místa Messiny

Duomo

Normanský dóm vysvěcený v roce 1197 za Rogera II. je vzorovým příkladem obnovy města. Při velkém zemětřesení v roce 1908 byl dóm zničen.

Duomo ve městě Messina

Duomo ve městě Messina

Obnovená stavba padla za oběť bombardování v roce 1943, takže zůstaly zachovány pouze základní zdi středověkého kostela. V dómu se nachází, kromě řady starších uměleckých děl, největší varhany v Itálii se 170 registry a přibližně 16 tisíci píšťalami.

Santissima Annunziata dei Catalani

Malý normanský kostel pochází z větší části z 12. Století. Leží zřetelně pod dnešní úrovní ulice.

Santissima Annunziata dei Catalani

Santissima Annunziata dei Catalani

Na kupoli, apsidě a příčné lodi jsou patrné byzantské vlivy.

Museo Regionale di Messina

Zde se vše točí kolem umění z období 12. – 18. století. Vynikající jsou dvě velké malby od  Cavaraggia.

Museo Regionale di Messina

Museo Regionale di Messina

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Messina

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Messina je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Messina či Last minute nabídek do Itálie.