Marsala – už jen jméno tohoto města je básní samo o sobě. „Marsa al Allah“, Alláhův přístav – tak nazvali město Arabové. Výroba světoznámého dezertního vína Marsala naopak nemá arabský původ, založil ji totiž v roce 1773 Angličan John Woodhouse s cílem vytvořit konkurenci portskému vínu. Řada lisoven zvaných bahli nabízí ochutnávky, takže můžete posoudit, zda se mu to podařilo nebo ne (podle mne nikoliv, přesto jsem na Sicílii lepší víno nepil 🙂 ).

V přístavu Marsaly

V přístavu Marsaly

Centrum města v okolí Piazza della Repubblica a Duomo San Tomaso je z větší části barokní, pobřežní promenáda je však smutná a nudná.

Piazza della Repubblica

Piazza della Repubblica

Moderní město kopíruje původní římskou osadu s bránou, jež existovala ještě v roce 1887. Zachovaly se jen zbytky starověkého Lilybaeum.

Duomo San Tomaso

Duomo San Tomaso

Ve městě žije zhruba 85 tisíc obyvatel.

Pamětihodnosti Marsaly

Museo Archeologico Baglio Anselmi

Muzeum je umístěno v prostorách bývalé lisovny vína u Capo Boeo. Nejvýznamnějším exponátem jsou fragmenty punské válečné lodi z 3. století před naším letopočtem. Dále jsou zde vystaveny prehistorické nálezy z fénického města Motya (Mózia).

Museo Archeologico Baglio Anselmi

Museo Archeologico Baglio Anselmi

Mazzara del Vallo

V největším rybářském přístavu Sicílie zůstala až do současnosti živá arabská minulost ostrova. Nedaleko přístavu leží čtvrť Kasbah s orientální atmosférou a parní lázně Hammam. Dóm, vystavěný v románském stylu Normany, byl v roce 1694 velkoryse přestavěn.

Mazzara del Vallo

Mazzara del Vallo

Kostel sousedí s krásným stinným parkem, na jehož východní straně se tyčí skrovné zbytky normanské pevnosti.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Marsala

Klikněte pro zobrazení nabídky Marsala: zájezdy nebo Marsala: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Marsala!