Na severním úbočí Etny si řeka Alcántara v čedičové hornině vytvořila přes 20 metrů hluboký úchvatný kaňon Góla dell´Alcántara. Mezi bizarně tvarovanými skalními stěnami se zeleně třpytí vodní masy. Jedná se o velmi známé místo Sicílie, kam zejména v horkých dnech proudí lidé z celého ostrova, aby se zde schladili v krásném prostředí.

Góla dell´Alcántara

Góla dell´Alcántara

Prozkoumání kaňonu vyžaduje jisté sebezapření, neboť se budete procházet v ledové vodě (obzvlášť to platí mimo léto), ovšem odměnou je grandiózní zážitek v přírodě. Do kaňonu se dá pohodlně sjet výtahem. Na parkovišti si může vypůjčit gumové holinky sahající až ke kyčlím, což doporučuji, nemáte-li vlastní gumáky a nebo nejste odolní vůči chladu 🙂

Kaňon Góla dell´Alcántara

Kaňon Góla dell´Alcántara

Na druhou stranu, pokud se chcete projít jen kousek a zaplavat si na místech, kde svítí slunce, je to příjemné osvěžení a nemusíte se toho nijak obávat. Ostatně bývají tady v plné sezoně davy koupajících se lidí.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Góla dell´Alcántara

Dovolená Góla dell´Alcántara je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Góla dell´Alcántara a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!