Tiberský ostrov byl již od prvopočátku existence Říma opředený tajemstvím. Legenda praví, že po svržení krále Tarquinia Superba do řeky, se na jeho těle začaly usazovat říční sedimenty, které vytvořily ostrov v podobě, v jaké jej známe nyní.

Ostrov byl nejčastěji využíván jako spojnice mezi Římem a obchodními oblastmi, ať už se jednalo o směr na sever nebo na jih. Vzhledem k jeho poloze a vytíženosti není překvapením, že zde byl vybudován nejstarší městský říční přístav.

Tiberský ostrov v Římě

Tiberský ostrov v Římě

Co nabízí Tiberský ostrov

Pozice ostrova a možnost udržet nemocné v karanténě přiměla obyvatele ve 3. století před naším letopočtem vybudovat zde chrám boha lékařství Aeskulapa. V té době zde byl také postaven posvátný obelisk.

Římané zde postavili i další dva chrámy. Jeden byl věnován Faunovi, ochránci žen při porodu. Dokonce i dnes je nemocnice Fatebenefratelli považována za jednu z nejlepších nemocnic s perfektní porodnickou péčí. Na ostrově najdete také baziliku sv. Bartoloměje z 10. století nebo kostel sv. Jana Kalybita.

Tiberský ostrov

Tiberský ostrov

Tiberský ostrov proslavily také ruiny legendárního mostu Ponte Emilio, jež byl prvním kamenným římským mostem.

Na Tiberský ostrov se jednoduše dostanete ze dvou stran. Fabriciův most vás zavede na Campus Martius a po Cestiově mostě se na ostrov dostanete z Trastevere.

Velký nápor turistů u místních obyvatel zažívá ostrov v průběhu filmového festivalu Isola del Cinema, který se pořádá v letním kině.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Tiberský ostrov

Dovolená Tiberský ostrov je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Tiberský ostrov a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!