V centru Říma leží velké lichoběžníkové náměstí Piazza del Popolo, jehož historie spadá až do roku 1538. Toto monumentální architektonické dílo nese renesanční, barokní a neoklasicistní prvky. Původně sloužilo jako dějiště veřejných poprav či koňských dostihů, a bylo také považováno za vstupní bránu do města.

Piazza del Popolo

Piazza del Popolo

Co najdete na Piazza del Popolo

Název náměstí je odvozen od kostela Santa Maria del Popolo, který je jeho hlavní dominantou v severovýchodní části náměstí.

V místě vstupu na náměstí uvidíte klenutou bránu Porta del Popolo, kterou si v roce 1655 objednal papež Alexander VII.

Uprostřed náměstí stojí 24 metrů vysoký egyptský obelisk dovezený z Heliopolisu v 10. století před naším letopočtem na žádost císaře Augusta. Tři jeho strany byly vyřezány během vlády Sethiho I., poslední strana v období panování Ramsese II. Obelisk patří k nejvyšším a je druhým nejstarším obeliskem v Římě.

Na jižní straně Piazza del Popolo najdete také dva barokní kostely ze 17. století. Na levé straně stojí Santa Maria di MontesanoSanta Maria dei Miracoli. Oba kostely si jsou zvenčí velmi podobné, ovšem uvnitř už každý vypadají zcela odlišně. Hlavním rozpoznávacím znakem je kopule, která je v kostele Santa Maria di Montesano oválná, zatímco kopule kostela Santa Maria dei Miracoli je kulatá.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Piazza del Popolo

Klikněte pro zobrazení nabídky Piazza del Popolo: zájezdy nebo Piazza del Popolo: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Piazza del Popolo!