Palác Doria-Pamphilj stojí na Piazza del Collegio Romano. Byl postaven v první polovině 15. Století. V průběhu staletí patřil několika významným římským rodinám (della Rovere, Pamphilj), až se nakonec dostal do vlastnictví rodiny Doria, jejíž jméno nese dodnes. V současnosti se v něm nachází galerie Doria Pamphilj, sbírka obrazů bývalých majitelů paláce.

Palác Doria-Pamphilj

Palác Doria-Pamphilj

Galerie Doria Pamphilj

Velkolepá soukromá sbírka umění je v Galerii Doria uspořádána stejně, jako tomu bylo v 18. století. V okázalých staromódních komnatách obrazy vyplňují celé stěny. V celém palazzo můžete obdivovat celkem 400 výtvarných děl. Hlavní galerie připomíná malé Versailles – se zlatými listy, freskami na stěnách a zrcadly. Zvukový průvodce vám umožní nahlédnout do soukromí jedné z nejvýznamnějších římských rodin a okoření to několika výbornými vtipy.

Galerie Doria Pamphilj

Galerie Doria Pamphilj

Rodina zažívala rozkvět za vlády papeže Inocence X., jenž patřil do rodiny a jehož důvěrný vztah k ní dal základ slovu „nepotismus“.

Jedním z nejlepších děl sbírky je portrét mazaně hledícího Papeže Inocence X. od Velasqueze. Papež si stěžoval, že vyobrazení bylo „příliš realistické“. V místnosti se nalézá pozdější papežova busta od Berniniho, jež je naprostým protikladem Velasquezova obrazu.

Portrét papeže Inocence X.

Portrét papeže Inocence X.

Mezi další velká jména, jejichž díla jsou v galerii vystavena, patří Raffael, Tintoretto, Brueghel a Tizian (včetně strhující Salome držící hlavu Jana Křtitele, což je zřejmě autoportrét, přičemž Salome má podobu malířovy bývalé manželky). Můžete zde vidět také raná díla od Caravaggia, Odpočinek během útěku do Egypta a Kající se Máří Magdalénu. Autor použil stejnou modelku pro Pannu Marii a pro prostitutku.

Galerie soch z antického Říma vystavuje fascinující skládačky, které byly dodatečně doplněny novými končetinami a hlavami.

Protože zvukový průvodce vyzdvihuje pouze některá významná díla, je dobré mít při ruce katalog, abyste nic neopomenuli.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Galerie Doria Pamphilj

Zaujal vás náš článek o destinaci Galerie Doria Pamphilj v Itálii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Galerie Doria Pamphilj nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!