Území kolem nádraží Roma Termini bylo osídleno již za antiky. Z této éry se tu zachovaly zbytky Diokleciánových lázní a městské hradby ze 4. století. Po vyhlášení Říma za hlavní město sjednocené Itálie roku 1870 vznikla v okolí nádraží a náměstí Piazza dell´Indipenza nová vládní čtvrť.

Diokleciánovy lázně (Terme di Diocleziano)

Diokleciánovy lázně (Terme di Diocleziano)

Diokleciánovy lázně (Terme di Diocleziano) byly zřízeny v letech 298 – 306. Zabíraly rozlohu 13 hektarů a byly největšími lázněmi v Římě. Byly dokonce větší než lázně Caracallovy. Vešlo se do nich najednou až 3 tisíce lidí. Nalézaly se zde knihovny, tělocvičny, umělecké galerie, divadla, zahrady s fontánami, natio (velký obdélníkový plavecký bazén), calidarium (teplá lázeň), tepidarium (vlažná lázeň) a frigidarium (studená lázeň).

Dnes se na území bývalých lázní nachází Římské národní muzeum, náměstí Piazza della Republica a kostel Santa Maria degli Angeli. U kostela byl v roce 1565 postaven Kartuziánský klášter.

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Diokleciánovy lázně (Terme di Diocleziano)

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Diokleciánovy lázně (Terme di Diocleziano), podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!