Caracallovy lázně (Terme di Caracalla) najdete na Via delle Terme di Caracalla. Lázně patří k nejlépe zachovalým antickým lázním z doby císařství nejen v Itálii. S jejich výstavbou začal krutý, krvežíznivý a despotický císař Caracalla roku 212.

Na výstavbě lázní po dobu pěti let pracovalo v průměru 9000 dělníků denně. Jejich dokončení se však císař Caracalla nedožil. Celý komplex měl kapacitu 3000 míst. Lázně nepředstavovaly pouze hygienická zařízení, ale měly uspokojovat nejrůznější potřeby zámožných Římanů.

Caracallovy lázně (Terme di Caracalla)

Caracallovy lázně (Terme di Caracalla)

Čím prosluly Caracallovy lázně (Terme di Caracalla)

Byly místem zábavy, vzdělávání i společenských styků. Podlaha lázní byla zdobena mozaikami, jejichž část se dochovala dodnes. Areál byl v 9. století zničený zemětřesením. V blízkosti lázní se nacházely čítárny, knihovny, umělecké galerie, masérny, tělocvičny, stadion a někdy i divadelní sál. Kolem budov vedly promenády s fontánami, hřišti a krytými portiky.

Ruiny Caracallových lázní

Ruiny Caracallových lázní

Caracallovy lázně byly v provozu až do roku 537, kdy Gótové při vpádu do Říma zničili akvadukty a zamezili tak přívodu vody. Následovalo několik válečných nájezdů, díky kterým se toho z původní nádhery lázní nepodařilo mnoho dochovat.

V současnosti se v létě ve zříceninách lázní pořádají oblíbená operní představení.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Caracallovy lázně (Terme di Caracalla)

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Caracallovy lázně (Terme di Caracalla) a nebo další spoustu zájezdů do Itálie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Caracallovy lázně (Terme di Caracalla) a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!