Bazilika sv. Petra v řetězech (San Pietro in Vincoli) sice nepatří mezi nejkrásnější římské stavby, nicméně je jednou z turisticky nejnavštěvovanějších míst Říma.

Pochází z roku 442 n.l. a je postavena v renesančně-barokním stylu. Její trojlodí je doplněné o dvacet antických sloupů s dórskými hlavicemi. Postupně prošla několika přestavbami, největší z nich proběhla v letech 1471-1484.

Nenápadná stavba -Bazilika sv. Petra v řetězech Nenápadná stavba -Bazilika sv. Petra v řetězech

© Brian Kinney / Shutterstock.com

Co nabízí Bazilika sv. Petra v řetězech

Podle legendy zde byl sv. Petr odsouzen císařem Neronem k trestu smrti. Řetězy, kterými měl být spoután, dostal papež Lev I. darem od císařovny Eudoxiány. Později byly dovezeny druhé řetězy, které se vzájemně propojily, a které můžete nyní vidět uložené pod hlavním oltářem. Je to jedno z hlavních lákadel, která Bazilika sv. Petra v řetězech nabízí.

Bazilika sv. Petra v řetězech Bazilika sv. Petra v řetězech

© Renata Sedmakova / Shutterstock.com

Turisticky nejzajímavější částí baziliky sv.Petra  v řetězech není jen interiér jako celek, ale především nádherná Michelangelova socha Mojžíše, jež měla původně zdobit náhrobek papeže Julia II. Socha se nachází na konci boční lodě a ukazuje Mojžíše vracejícího se ze Sinaje s deskami Božího zákona pod paží.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Bazilika sv. Petra v řetězech

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Bazilika sv. Petra v řetězech je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Bazilika sv. Petra v řetězech či Last minute nabídek do Itálie.