Svatá hora u města Varallo v údolí Sesia se měla stát  novým Jeruzalémem pro všechny věřící, kteří nemohli jít do Palestiny. To byl plán pátera Bernardina Caimiho, když se vrátil z pouti do Svaté země do vlasti. Roku 1493 byl položen základní kámen svaté citadely na skalnatém výběžku nad vesnicí Varallo. Mohutný stavební komplex tvoří kostel Santa Maria Assunta a 44 kaplí. 800 soch a 4000 postav na freskách představují utrpení a smrt Ježíše Krista. Dokončení rozsáhlého díla trvalo téměř tři staletí a podíleli se na něm všichni umělci z okolí.

Svatá hora u města Varallo (Sacro monte di Varallo) Svatá hora u města Varallo (Sacro monte di Varallo)

© Luca Lorenzelli / Shutterstock.com

Uzemí kalvárie je rozděleno do dvou zón. První tvoří kaple s výjevy ze života Krista před zvěstováním až po jeho odchod do Jeruzaléma. Druhá zóna, do níž vstoupíte „Zlatou branou“, má napodobobat městské uspořádání Jeruzaléma.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Svatá hora u města Varallo (Sacro monte di Varallo)

Zaujal vás náš článek o destinaci Svatá hora u města Varallo (Sacro monte di Varallo) v Itálii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Svatá hora u města Varallo (Sacro monte di Varallo) nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!