Mimo rýžová pole (viz níže) má městečko Verceli, založené  kolem roku 900 před naším letopočtem keltskými Galy, co nabídnout i v oblasti umění a umělecké tvorby. Například baziliku Sant´Andrea (1219 – 1227), která je jedním z mála zachovalých kostelů a jednou z nejvýznamnějších památek v Piemontu. Uvnitř se nachází cenný náhrobek od Tommase Galla.

Vercelli - bazilika Sant´Andrea v pozadí Vercelli – bazilika Sant´Andrea v pozadí

© Gervasio S. _ Eureka_89 / Shutterstock.com

Mohutný dóm Sant´Eusebio vznikl roku 1572 podle plánů Pellegrina Tibaldiho a skrývá drahocenný chrámový poklad:  renesanční kostel San Cristoforo stojí za návštěvu cíky pěknému freskovému cyklu od Gudenzia Farrariho.

Rýžová pole v okolí Vercelli Rýžová pole v okolí Vercelli

© Andrea Cherchi / Shutterstock.com

Co se zmíněných rýžových polí týče, asi vás to překvapí (jako mne), ale v okolí města se skutečně nachází rozsáhlá rýžová pole (ano, opravdu jsme v Itálii a nikoli v Thajsku či někde na Bali) a dokonce platí, že je městečko Vercelli považováno za hlavní město rýžové produkce Evropy! Kdo by to byl řekl?

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Vercelli

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Vercelli? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Vercelli nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!