olem starého hradu zde v 11. století vzniklo ve městě Taggia impozantní opevněné město s četnými branami. Hlavní zajímavostí je kromě kláštera sv. Dominika především 260 metrů dlouhý středověký kamenný most.

Taggia

Taggia

Vyplatí se rovněž výstup ke zřícenině hradu. Z vrcholku hory se otevírá pěkný výhled na celé údolí.

Středověký kamenný most ve městě Taggia

Středověký kamenný most ve městě Taggia

Pamětihodnosti Taggie

Convento San Domenico

Dominikánský klášter Convento San Domenico založený roku 1460, jižně od starého města Taggia, patří k umělecky a historicky nejvýznamnějším sakrálním stavbám v Ligurii.

Dominikánský klášter Convento San Domenico

Dominikánský klášter Convento San Domenico

Klášterní komplex postavili lombardští stavitelé v gotickém stylu. Jednolodní kostelní  interiér působí díky černo-bílé pásové dekoraci velmi slavnostně. V hlavní apsidě mezi dvěma bočními kaplemi můžete obdivovat takzvanou Madonu ochranitelku od Ludovica Brey.

Kromě toho se zde nacházejí i další poklady, například cenný deskový obraz a fresky od Ludovica a Fracesca Breů a dalších významných ligurských umělců: Bernardina Campiho a Nicola Corsa, jejichž díla si můžete prohlédnout v kostele a jednom sále, využívaném jako muzeum.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Taggia

Láká vás Taggia? Hledáte-li zájezdy do destinace Taggia, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Taggia, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.