Pigna je typické horské městečko Ligurie s historickým centrem, které obklopuje síť úzkých uliček, překlenutých oblouky a propojenými schodišti.

Pigna

Pigna

Tradičním středem městečka je Loggia della Piazza Vecchia, kde v dřívějších dobách zasedal soud. Téměř stejně malebně působí protější Castel Vittorio, jehož obytné budovy se přimykají k vysoké věži barokizovaného farního kostela sv. Štěpána (Santo Stefano).

Zajímavosti městečka Pigna

San Michele

Pozdně gotickou sloupovou baziliku San Michele zdobí pěkně vypracovaná okenní růžice z bílého mramoru s původními skly z 15. století.

Bazilika San Michele v městečku Pigna

Bazilika San Michele v městečku Pigna

Navíc zde stojí za pozornost oltářní obraz a pašijové fresky živých barev v pravé boční lodi (1482). Obojí jsou díly piemontského umělce Giovanniho Canavesia.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pigna

Láká vás Pigna? Hledáte-li zájezdy do destinace Pigna, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Pigna, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.