Křehký most vznášející se nad řekou Nervia a za ním mohutná hradní zřícena – to je jeden z nejčastěji fotografovaných motivů na celém ligurském pobřeží, který se nachází u vesničky Dolceacqua ležící nedaleko hranic Itálie s Francií. Most spojuje středověké Borgo Nuovo se starší částí města Terra, ležící na úpatí hradního pahorku. Určitě vás nadchne spletí úzkých uliček a schodišť.

Dolceacqua

Dolceacqua

Zajímavá místa Dolceacqua

Castello dei Doria

Hrad Castello dei Doria, postavený původně hrabaty z Ventimiglie, se dlouhá staletí nacházel v majetku rodiny Doriů, která ho v 16. století přestavěla na reprezentativní obytné sídlo.

Castello dei Doria

Castello dei Doria

Ve válce o dědictví rakouské byl hrad roku 1746 těžce poškozen, zbytek dokonalo zemětřesení roku 1887. Dnešní ruina ležící nad vesničkou Dolceacqua je již jen vzdálenou připomínkou někdejší slávy tohoto místa.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Dolceacqua

Láká vás Dolceacqua? Hledáte-li zájezdy do destinace Dolceacqua, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Dolceacqua, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.