Hraniční městečko Ventimiglia, rozdělené řekou Roya, je pro příchozí z Francie vstupní branou do Ligurie. Skvostné patricijské domy, ctihodný dóm a baptisterium, stejně jako pozůstatky městského opevnění a zřícenina hradu připomínají slavnou minulost města. Obchodní a nákupní život se však už dlouho odehrává v novém městě na levém břehu řeky.

Město se rozkládá mezi San Remo a Monte Carlo. Objevíte zde mnoho luxusních hotelů i menších penzionů či kempů a plně zařízené pláže.

Ventimiglia

Ventimiglia

Město vzniklo jako římské hradiště Albium Intemelium. Jsou zde zbytky římského divadla z 2. století, mozaiky, hrobky. Staré město na kopci je zachovalé, vyčnívá z něj katedrála postavená na zbytcích lombardského kostela před 5. stoletím. Navštívit můžete kostel San Michele a Městskou knihovnu s druhou největší italskou sbírkou knih a rukopisů.

K hlavním památkám v historickém centru města Ventimiglia patří katedrála dell´Assunta z 11. století. Byla vybudována na troskách pohanského chrámu. Patří k ní románská křtitelnice zdobená nádhernými freskami.

Na kopci se tyčí pevnost Annunziata postavená Francouzi v 19. století.

Zajímavosti Ventimiglie

Římské divadlo

Římské divadlo z 2. století s někdejší kapacitou 5000 diváků bylo objeveno roku 1877 při stavbě železnice východně od města Ventimiglie.

Římské divadlo ve městě Ventimiglia

Římské divadlo ve městě Ventimiglia

Vzhledem ke svému současnému stavu a poloze vedle železničních kolejí sice nepatří k nejkrásnějším, přesto si zde můžete vytvořit dobrý obrázek o velikosti římského Albia Intemelia. Poblíž divadla byly objeveny základy několika římských domů.

Katedrála Santa Maria Assunta

Katedrála ve Ventimiglii je trojlodní románskou stavbou se střední lodí s valenou klenbou a bez oken. Postranní lodě jsou zaklenuty křížovou žebrovou klenbou. Krypta domněle pochází ještě z karolinské doby a uchovává ostatky sv. Seconda, jemuž byl kostel dříve zasvěcen.

Katedrála dell´Assunta

Katedrála dell´Assunta

K severní apsidě přiléhá původně samostatné baptisterium s typickým osmibokým půdorysem.

Forte dell´Annunziata

Vzdorovitá pevnost Forte dell´Annunziata kdysi ovládala okolní pobřeží, dnes přechovává archeologické nálezy z Ventimiglie a blízkého okolí v muzeu Civico Museo Archologico Gerolamo Rossi.

Pevnost Forte dell´Annunziata a muzem Civico Museo Archologico Gerolamo Rossi

Pevnost Forte dell´Annunziata a muzem Civico Museo Archologico Gerolamo Rossi

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Ventimiglia

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Ventimiglia, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!