Městečko San Giovanni in Fiore vznikalo od 13. století v okolí opatství, založeného podle cisterciáckých pravidel Gioacchinem da Fiore (1130 – 1202) v údolí. Gioacchino krátce poté opustil cisterciácký řád a založil novou řeholi.

San Giovanni in Fiore

San Giovanni in Fiore

Dnešní moderní město, které se rozrůstá pod opatstvím a starým městem, je typickým příkladem úplně chaotického stavebního vývoje, jenž je bohužel pro mnohé města v jižní Itálii příznačný. Než se dostanete do starého jádra města, budete potřebovat dost trpělivosti, což však v Kalábrii není nic výjimečného.

Zajímavosti San Giovanni in Fiore

Abbazia Florense

Gioacchina da Fiore nechal ve městě San Giovanni in Fiore postavit kostel Abbazia Florense svého opatství v přísně cisterciáckém stylu – s jednou lodí a dřevěnou střechou.

Abbazia Florense

Abbazia Florense

Ve stavbě se často objevuje symbolika čísla tři, které hrálo v Gioacchinově mystice důležitou roli – například v počtu okenních otvorů. V kryptě jsou uloženy Gioacchinovy ostatky.

Museo Demologico

Zajímavé poučení o minulých staletích a způsobu života na náhorní plošině Sily poskytují exponáty antropologického muzea Museo Demologico ve městě San Giovanni in Fiore a především černobílé fotografie Saveria Marra z 1. poloviny 20. století.

Museo Demologico

Museo Demologico

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená San Giovanni in Fiore

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace San Giovanni in Fiore je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace San Giovanni in Fiore či Last minute nabídek do Itálie.