Malé městečko Papasidero byzantského původu připomíná svým názvem svého zakladatele. Řecký opat („papas“) Isodoros se zde usídlil se společenstvím basiliánských mnichů.

Papasidero

Papasidero

Papasidero se rozkládá na jižním břehu řeky Lao. Pozoruhodný je malý kostel Santa Sofia s dobře dochovanými freskami z 16. století. Nedaleko za městečkem se za mostem nachází poutní kostelík Santa Maria di Costantinopoli, postavený po morové epidemii roku 1656. První úterý po svatodušních svátcích se slaví svátek patronky města.

Rytina býka v Grotta del Romito

Rytina býka v Grotta del Romito

Údolí řeky Loa je přírodně chráněnou oblastí a na divoké řece, kde je celoročně dostatek vody, se pořádají raftové výlety. Po silnici, jež pokračuje proti proudu do Mormanna, dojedete k jeskyni Grotta del Romito, zajímavé především rytými kresbami z doby kamenné.

Zajímavosti v Papasidero

Grotta del Romito

Po silnici pojedete z Papasidera asi 10 kilometrů vzhůru až do Montagny, kde odbočuje přístupová cesta k jeskyni Grotta del Romito v údolí (4 kilometry). Na skalisku před jeskyní byla roku 1961 objevena rytina zubra.

Grotta del Romito

Grotta del Romito

Býk, vytvořený před 11 tisíci lety, vyzařuje dodnes svými mohutnými proporcemi sílu. Prohlídka jeskyně je možná pouze s průvodcem. Na parkovišti se nachází malé návštěvnické centrum.

Národní park Polino

Znakem národního parku Polino, zřízeného roku 1994, jsou majestátní borovice bělokoré, které dokážou čelit povětrnostním podmínkám v nadmořských výškách nad 2000 metrů. Dožívají se stáří několika set let.

Národní park Polino

Národní park Polino

Z Morana Calabria se snadno dostanete jak ke kanceláři národního parku v Rotondě, tak do Colle d´Impiso, který může posloužit jako výchozí bod pro turistiku ve výše položených částech parku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Papasidero

Láká vás Papasidero? Hledáte-li zájezdy do destinace Papasidero, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Papasidero, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.