Kilometry dlouhé pláže a čisté moře vábí dnes spoustu turistů a cestovatelů. Zátoky provincie Catanzaro u Jónského moře totiž patří k nejhezčím v Kalábrii. Široký výběr hotelů a restaurací najdete v Caponellu a Soveratu, klidnější u Caminia a Pietragrande.

Catanzaro

Catanzaro

V Catanzarské šíji, nejužším místě italské boty, probíhal již od neolitu čilý výměnný obchod mezi Tyrhénským a Jónským mořem. Kupecké stezky dnes nahrazuje dálnice, spojující mezinárodní letiště v Lamezia Terme s kalábrijským hlavním městem Catanzarem.

Catanzaro leží v zálivu Squillacae. Město bylo založeno Byzantinci jako obranný hrad, na významu však získalo až v normanské době a po staletí zůstalo hlavním městem rozsáhlého hrabství Ruffů. Hospodářské krize, mor, ale především ničivá zemětřesení v letech 1638 a 1783 vedly k předčasnému úpadku města. Teprve po sjednocení Itálie se roku 1860 započalo s jeho obnovou. Promenáda Corso Mazzini, ještě dnes lemovaná paláci z přelomu 19. a 20. Století, se táhne napříč starým městem.

Lido Catanzaro

Lido Catanzaro

Málokterá ze starých staveb se však dochovala v neporušeném stavu. Catanzaro tak nemá turistům mnoho co nabídnout – kromě běžného obchodního ruchu italského provinčního a od roku 1971 také regionálního hlavního města.

Dnes žije ve městě přibližně 95 tisíc obyvatel.

Zajímavosti města Catanzaro

Catanzaro se tyčí na skále rozdělené údolím Fuimarella. V roce 1960 bylo propojeno mostem Ponte Bisantis, jenž patří k nejvyšším mostům v Evropě.

Ponte Bisantis

Ponte Bisantis

Dalšími zajímavostmi jsou katedrála (Duomo di Catanzaro) postavená v roce 1121 a přestavěná v roce 1943 po bombardování, bazilika Dell´Immacolata, kostel Santissimo Rosario z přelomu 15. a 16. století, kostel Sant´Obomo z přelomu 11. a 12. století, Chiesa dell´Oservanza.

Dále jsou zde k vidění dvě brány – Porta di S. Agostino a Porta di Strato, které jsou součástí středověkých městských hradeb.

Pozoruhodný je taktéž palác Palazzo de´Nobili z 15. století, který dnes slouží jako radnice.

Duomo di Catanzaro

Duomo di Catanzaro

Asi 5 kilometrů na jih od města se rozkládá pláž Lido se širokou promenádou a malým přístavem pro rybolov a rekreační lodě.

Hlavní atrakcí města jsou pláže, ale daleko to není ani k nádhernému pohoří Sila Piccola.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Catanzaro

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Catanzaro je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Catanzaro či Last minute nabídek do Itálie.