Autobus vozí turisty z města Capri na ostrově Capri nebo přímo z přístavu trajektů Mariny Grande do městečka Anacapri na úpatí Monte Salaro (589 metrů), kde je o něco klidněji než na pobřeží. Jede se po silničce plné serpentin, z níž, pokud se nebudete bát dívat, se otvírají krásné výhledy. Anacapri se nachází v nadmořské výšce 275 metrů. Zatímco v Capri převažují luxusní hotely, v Anacapri najdete více hotelů a restaurací střední kategorie.

Anacapri

Anacapri

Obec leží na západních svazích ostrova. Hlavní náměstí Piazza Vittoria je současně hlavní zastávkou autobusů a taxíků. Největší pamětihodností Anacapri je Villa San Michele, nacházející se na krásném místě se zahradou. Poskytuje nádherný výhled na Capri a Marinu Grande. Vydáte-li se z náměstí doprava ulicí Via Giuseppe Orlandi, dostanete se do starého města Anacapri. Za pěkným kostelem Santa Sofia začíná spleť malebných uliček restaurované čtvrti Le Boffe.

Krásy ostrova Capri

Výhledy v Anacapri a okolí

Anacapri je nejvýše položeným městem na ostrově Capri, ze kterého můžete buď lanovkou nebo pěšky vyrazit na jeho nejvyšší vrchol, zmíněnou horu Mount Solaro. Určitě si sem v rámci výletu zajeďte, vaše úsilí bude odměněno nádherným výhledem. Za jasného počasí se vám naskytne jedinečná možnost dohlédnout až do Neapole nebo na Vesuv.

Město Anacapri nabízí širokou škálu ubytování a běžně se na zdejších ulicích setkáte s ochutnávkou limoncella.

Zajímavosti Anacapri

Chiesa di San Michele

Malý barokní kostelík Chiesa di San Michele zdobí pěkná majoliková podlaha z 18. století od Leonarda Chiaiese, znázorňující vyhnání Adama a Evy z ráje.

Podlaha v Chiesa di San Michele

Podlaha v Chiesa di San Michele

Chiesa di Santa Sofia

Založení kostela Chiesa di Santa Sofia, jenž má dnes barokní fasádu, se datuje do roku 1510.

Chiesa di Santa Sofia

Chiesa di Santa Sofia

Je zde přechovávána relikvie sv. Antonína, patrona města Anacapri.

Grotta Azzurra (Modrá jeskyně)

Modré jeskyni (Grotta Azzurra) vedou dvě cesty. Z přístavu Marina Grande vyplouvají větší motorové čluny (v létě se stříškou proti slunci) podél severního pobřeží ostrova. Před jeskyní pomohou takzvaní caprijští rybáři návštěvníkům přestoupit do malých veslic, kterými se dá proplout úzkým skalním otvorem do jeskyně. V jeskyni pak rybáři zapějí – pochopitelně za malý obolus – procítěnou neapolskou píseň. Celý podnik se stal čistě turistickou atrakcí, kterou je třeba brát s humorem.

Modrá jeskyně (Grotta Azzurra)

Modrá jeskyně (Grotta Azzurra)

Druhá, delší cesta je následující: autobusem se z přístavu vydáte do Anacapri, kde přestoupíte na jiný autobus jedoucí k jeskyni. Až sestoupíte po úzkém kamenném schodišti, zastavte se u baru přímo nad vstupem do jeskyně, odkud se dá krásně pozorovat čilý ruch před vchodem. Chcete-li být v jeskyni sami, musíte počkat, až odplují i ti poslední rybáři. Pak můžete přeplavat do jeskyně a mít její třpytivou modř jen sami pro sebe.

Vstup do Grotta Azzurra (Modrá jeskyně)

Vstup do Grotta Azzurra (Modrá jeskyně)

Villa San Michele

Vila Villa San Michele švédského lékaře a spisovatele Axela Muntheho dnes patří Švédsku. K vile se snoubí zahrada s mnoha rostlinami, které si Munthe přivezl ze svých cest.

Villa San Michele

Villa San Michele

Panorama je nezapomenutelné. V domě si můžete v rámci muzejní expozice prohlédnout římské busty.

Krása Villy San Michele

Krása Villy San Michele

Monte Solaro

Z Piazza Vittoria v Anacapri se dostanete ke stanici lanovky, jež vás za dvanáct minut vyveze na nejvyšší horu ostrova Capri Monte Solaro (589 metrů).

Lanovka na Monte Solaro

Lanovka na Monte Solaro

Na vrcholku se můžete občerstvit v restauraci nebo v baru. Dáte-li přednost pěšímu výstupu zahradami, vinicemi a ořechovými háji, pak si obujte pevné boty a počítejte přibližně s hodinou chůze.

Monte Solaro

Monte Solaro

Villa Damecuta

Půjdete-li pěšky z Anacapri k Modré jeskyni, udělejte si ve Via La Fabbrica odbočku k Ville Damecula, už kvůli jedinečnému výhledu, jenž se nad jeskyní otevírá. Kdysi impozantní Villa Damecuta, z níž se dodnes dochovaly pouze zbytky, kdysi patřila ke dvanácti vilám císaře Tiberia.

Villa Damecuta

Villa Damecuta

Severní poloha této vily svědčí o tom, že ji využíval jako letní rezidenci. Zříceniny poněkud zanedbaného areálu poskytují příjemné chladivé místo pro odpočinek. Na začátku dlouhé přímé chodby si povšimněte umělecky zpracované polokruhové zdi.

Villa Jovis

Z Piazzetty v Capri vede dobře značená stoupající cesta kolem krásných zahrad k někdejší vile Villa Jovis císaře Tiberia. Archeologický areál se prostírá v nadmořské výšce 296 metrů na svazích Monte Tiberio. Dosud bylo odkryto 7000 metrů čtverečních: císařské komnaty, lázně (thermy), prostory pro služebnictvo a cisterna na dešťovou vodu. Tento vícepatrový palác z 1. století v antice zřejmě obklopovaly husté lesy, parky a nymfea. Z vyhlídkové plošiny je krásný výhled na Neapolský záliv s městem Neapol a na Vesuv.

Villa Jovis

Villa Jovis

Na cestě k Ville Iovis se už před strmým výstupem nachází kavárna s pěknou vyhlídkovou terasou. Kousek před vchodem do areálu vily si můžete odpočinout v malé restauraci.

Villa Malaparte

Cihlově červená vila Villa Malaparte excentrického italského spisovatele a stavebníka Cuzia Malaparteho (1898 – 1957) se nachází na mysu Massulo, na půl cesty mezi Arco Naturale a útesy Faraglioni. Stavba započala v roce 1938. Malaparte si touto moderní vilou, jež svým tvarem připomíná lodní trup, chtěl postavit nezapomenutelný pomník.

Villa Malaparte

Villa Malaparte

Střecha domu je vlastně velikou terasou. Atraktivní prostředí vily přilákalo mnohé filmaře. Dnes je vila majetkem soukromé nadace a není přístupná veřejnosti. Obdivovat ji však můžete při okružní plavbě lodí.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Anacapri

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Anacapri? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Anacapri nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!