Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Bari, rozhodně si naplánujte návštěvu jeskyně Castellana. Jedná se totiž o unikátní jeskynní systém, který je zpřístupněn veřejnosti. Tyto velkolepé vápencové jeskyně, objevené v roce 1938, najdete zhruba 40 kilometrů od města Bari.

Jeskyně Castellana u města Bari

Jeskyně Castellana u města Bari

Co nabízí jeskyně Castellana

Hned u vstupu do jeskyně vás ohromí 60 metrový svislý tunel, který přechází do jednotlivých jeskyní, nazývající se La Grave, Caverna NeraGrotta Bianca Caverna del Precipizio. Prohlídka 3348 metrů dlouhého komplexu vám nabídne ukázku mimořádných krápníkových útvarů, jakými jsou dle průvodce např. medúzy, punčocha, či má oblíbená slanina ( 🙂 ) jež vznikly krystalizací vápence. Nejkrásnější je Bílá jeskyně, tzv. Grotta Bianca, s dlouhými alabastrovými stalaktity.

La Grave

La Grave, neboli Hrobka, je první a také největší jeskyní celého komplexu. Je 100 metrů dlouhá, na šířku měří 50 metrů a sahá do hloubky 60 metrů. Jelikož je jako jediná spojená s povrchem, pouze zde uvidíte nádhernou hru světla a slunečních paprsků se stalagmity zvanými Kyklopi, jeskynními stěnami i hlubokým dnem.

Grotta Bianca

Nejkrásnější částí celého komplexu je Grotta Bianca neboli Bílá jeskyně, která vás hned u vchodu ohromí dvěma mohutnými alabastrovými sloupy tyčící se do výšky, obklopenými stalagmity a stalaktity. Díky své alabastrově bílé barvě byla označena za nejzářivější jeskyni na světě.

Obecné informace k jeskyni Castellana

Vstup je povolen pouze ve skupinkách s průvodcem, který vám v angličtině podá vyčerpávající informace. Můžete si vybrat mezi dvěma typy prohlídek. Kratší, zhruba 50ti minutová, stojí 10€ a nezahrnuje Bílou jeskyni, zatímco na té delší, téměř 2 hodinové, projdete komplex celý za 15€. Ať už si vyberete jakoukoli variantu, počítejte s tím, že v průběhu celé prohlídky budete v místech s teplotou kolem 15°C, proto si nezapomeňte přibalit pár kousků teplého oblečení.

Jeskyně Castellana

Jeskyně Castellana

V průběhu měsíce března až října jsou jeskyně otevřeny mezi 9.-18.hodinou, ovšem po předchozí domluvě lze zorganizovat prohlídku v období od listopadu do února. Během letní sezony je možné s průvodcem absolvovat také noční prohlídku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Jeskyně Castellana

Dovolená Jeskyně Castellana je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Jeskyně Castellana a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!