Milujete surfování? Pak je řeka Kampar na indonéské Sumatře rájem na Zemi! Její přílivové vlny jsou ideální příležitostí k překonávání rekordů zapsaných v Guinessově knize. Řeka se během své cesty dělí na dvě ramena známá jako Kampar Kanan a Kampar Kiri, která se v Langarru sbíhají s ostatními řekami v jedno velkou řeku, která se v době přílivu sráží s mořskou vodou, což vyvolává obrovské vlny.

Řeka Kampar Řeka Kampar

© AeroTourismZone, http://aerotourismzone.blogspot.cz

Přílivové vlny, známé pod názvem Bono, dosahují rychlosti až 40 km za hodinu a výšky až 6 metrů. Ani krokodýli, kteří řeku v relativně vysokém počtu obývají, neodradí surfaře z celého světa k jejich sjíždění. Proto jsou na řece přítomny také záchranářské čluny.

Místní obyvatelé nadšení se surfaři nesdílí, mají totiž za to, že vlny Bono jsou duše Sedmi duchů.

Vlny bono na řece Kampar Vlny bono na řece Kampar

© AeroTourismZone, http://aerotourismzone.blogspot.cz

Jak se k řece Kampar dostat

Z Jakarty, Bedanu, Kuala Lumpuru nebo Batamu vás letecké společnosti dopraví do Pekanbaru, odkud rychlolodí doplujete do Teluk Meranti, nebo si můžete do Teluk Meranti půjčit auto. Cesta trvá 4-7 hodin.

Další možnost je vydat se z Pekanbaru do Pangkalan Kerinci, de budete za 1,5 hodiny a odtud 4 hodiny jízdy do Teluk Meranti takes another 4 hours.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Řeka Kampar

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Indonésie a zajímá-li vás přímo destinace Řeka Kampar, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Indonésie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Indonésii je bezva!