Pekanbaru je město v provincii Riau, patřící se svou rozlohou 632 km² mezi 9 největších měst Sumatry a je po Medanu, Palembangu, a Batamu také čtvrtým nejlidnatějším městem. Již sedmkrát za sebou získalo ocenění „Nějčistší město Indonésie“, vzhledem k velmi nízkému množství srážek a velkému suchu jej však sužují časté lesní požáry.

Město se proslavilo díky své výhodné poloze. Na břehu řeky Siak má velmi blízko k úžině Malacca, proto se z něj stal v 19. století velmi vytěžovaný obchodní přístav zaměřený na uhelný průmysl a kávu. Později se zlepšila také infrastruktura a nové pozemní spojení pomohlo rozvážet zboží do Singapuru a Malaccy.

Pekanbaru Pekanbaru

© infoPKU, www.infopku.com

Pekanbaru je známý také svými historickými památkami, jakými je muzeum Sang Nila Urana, mešita Masjid Agung An-Nur, mešita Masjid Raya Pekanbaru, ovšem za návštěvu také stojí trh Pasar Bawah, budova Balai Adat, muzeum Riau Celteral Park nebo vodopády Mertua.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pekanbaru

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Indonésie a zajímá-li vás přímo destinace Pekanbaru, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Indonésie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Indonésii je bezva!