Mentavajské ostrovy (Mentawai islands) najdete blízko západního pobřeží Sumatry. Díky své poloze stále patří mezi jedno z nejvíce izolovaných míst v Indonésii. Největším ostrovem je Siberut, mezi další velké ostrovy tohoto souostroví patří Sibera, Severní Pagai a Jižní Pagai.

Místní obyvatelé, Mentavajci, žijí v tradičním obydlí zvané uma, což je obydlí vyrobené tkaním bambusových pásů a trávy, podlaha je postavena na chůdách z dřevěných prken. Mentavajci mají silný duchovní vztah ke zdejším lesům a jsou mistry v body artu. Tetováním dávají najevo svoji zralost, postavení a svou mužnost.

Mentavajské ostrovy - mapa Mentavajské ostrovy – mapa

© Peter Loud, www.peterloud.co.uk

Na ostrovech najdete nádherné bílé korálové pláže, deštné pralesy a uslyšíte také gibony hrající si v korunách stromů. Vyvinulo se zde několik endemických druhů rostlin a živočichů. Na části plochy místních deštných lesů je povolena těžba, velké oblasti jsou naopak chráněny. Největším chráněným územím je Národní park Siberut, pokrývající téměř polovinu Siberutu.

Mentavajské ostrovy se staly oblíbeným místem surfařů.

Mentavajci Mentavajci

© GUDKOV ANDREY / Shutterstock.com

Jak se na Mentavajské ostrovy dostat

Z Padangu se na Mentavajské ostrovy dostanete letecky společností Sebaung Merauke Air.

Další možností je využít nočního trajektu, který vyplouvá z Padangu. Vzhledem k měnícímu se počasí je ovšem vhodné ověřit si předem, zda trajekt v danou dobu vypluje.

Zvířecí kosti - ozdoby Mentavajců na Mentavajských ostrovech

Zvířecí kosti – ozdoby Mentavajců na Mentavajských ostrovech

Tipy a doporučení

Místní terén je hodně vlhký a bahenatý, proto si s sebou raději přibalte kvalitní trekovou obuv a na noc teplejší oblečení. Nezapomeňte na kvalitní repelenty a připravte se, že se nevyhnete pijavicím.

Mentavajci se turistů nestraní, ovšem pokud si je budete chtít vyfotit, raději se jich předem zeptejte.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Mentavajské ostrovy

Dovolená v destinaci Mentavajské ostrovy? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Indonésie a vyberte si ze všech dostupných možností!