Siberut je malý ostrůvek v souostroví známém jako Mentavajské ostrovy, ležící západně od indonéského ostrova Sumatra. Žijí zde původní obyvatelé, Mentawaji, kteří byli ještě před čtyřiceti lety obávanými lidojedy a dodnes žijí v džungli stále stejným životem jako kdysi dávno.

Na ostrově Siberut Na ostrově Siberut

© GUDKOV ANDREY / Shutterstock.com

Ostrov je porostlý deštným pralesem, ve kterém našli svůj domov vzácné vzácné druhy opic: langur a gibon. Klima je zde tropické, průměrné teploty se pohybují mezi 23 °C až 31 °C, vlhkost vzduchu přes osmdesát procent, roční úhrn srážek přesahuje 4000 mm.

Lidé kmene Mentawaji (Mentavajci) na ostrově Siberut Lidé kmene Mentawaji (Mentavajci) na ostrově Siberut

© GUDKOV ANDREY / Shutterstock.com

Lze podniknout výlet z Buttiggii na Siberut, což je asi nejhezčí město na celé Sumatře a zároveň je centrem kultury Minangabau. Symbolem města je místní Big Ben Jam Gandang. Stála zde také holandská pevnost Benteng de Kock, ale z té již mnoho nezbylo. Kolorit města zvýrazňují tradiční domy s bůvolími rohy.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Siberut

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Siberut? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Siberut nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Indonésie, nebudete litovat!