Indonésie je „země sopek„. Snad v žádné jiné zemi se nevyskytuje tolik činných vulkánů jako právě v Indonésii. A každou chvíli nějaká vybuchne a způsobí pohromu lokálního významu. Jednou za čas však dojde k obrovské erupci, která způsobí katastrofu velkého rozsahu.

Indonéský vulkán Mt. Bromo

Indonéský vulkán Mt. Bromo

Aktivních sopek se tu nachází okolo 150. V současné době je u sedmi z nich vyhlášen stupeň varování 3. Jsou to následující sopky:

Z těchto sopek je nejnebezpečnější Kawah Ijen. Je známá modrozeleným sirným jezerem v kráteru, v němž dělníci lámou pláty síry, které pak bez pomoci jakékoli techniky vynáší z kráteru ven. Tuto cestu se závažím, které váží mnoho desítek kilogramů, každý den podnikají několikrát, přičemž riskují pád do sopky a zároveň si velmi silně ničí zdraví dýcháním sopečných splodin. Tato práce je však dobře placená, proto dělníky žene vidina výdělku kupředu. Zajímavostí je, že v blízkosti této sopky, která patří mezi nejnebezpečnější v oblasti, navíc žije také největší počet lidí.

Nejaktivnější z indonéských sopek je ovšem Merapi na Jávě. Vybuchla, za posledních tisíc let, asi osmdesátkrát. Naposledy v roce 2010, kdy při výbuch zahynulo 350 lidí.

V Indonésii není nic zvláštního, když díky aktivitě sopek dojde k zastavení letecké dopravy a nebo alespoň jejímu odklonění (a tudíž ke zpožděním apod.). Sledujte proto zprávy z Indonésie, pokud se sem chystáte na dovolenou, abyste věděli, zda tato skutečnost nepostihne rovněž vás. Není potřeba se toho nijak obávat, jen je dobré být připraven a vědět, že to může nastat.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Indonésii

Dovolená v Indonésii je dobrou volbou pro každého, koho láká vyrazit do Indonésie. Podívejte se na aktuální zájezdy do Indonésie a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem, vybrat si a objednat!