Kuta je pobřežní město indonéského ostrova Lombok (nepleťte si jej s extrémně rušným letoviskem Kuta na ostrově Bali). Zdejší pláže patří mezi ty nejkrásnější v celé Indonésii, s jemným bílým pískem a nádherným průzračným mořem. Zdejší mořské vlny lákají především surfaře z celého světa.

Většina Kuty si zachovává svůj ospalý, přirozený ráz typické rybářské vesnice. Místní lidé žijí v tzv. kampusech, cestovním ruchem jsou téměř nezasaženi. Cestující mohou chodit po prašných cestách a vidět vesničany při jejich běžných denních aktivitách. Jídlo je obvykle vařené na dřevěném ohni.

Kuta na ostrově Lombok

Kuta na ostrově Lombok

Mezi nejkrásnější pláže patří Kuta Beach, kde jsou soustředěny veškeré restaurace a ubytování. Zhruba tři kilometry od Kuta Beach najdete pláž Pantai Puntri Nyale, kde je ale nejvíce znát odliv. V tu dobu se zde nevykoupete. Kousek dál je pláž Pantai Seger, která je ideálním místem pro surfaře a milovníky západů slunce. Plavci si přijdou na své na pláži Tanjung A´an, kde je moře klidné a kde také najdete restaurace a na pláži slunečníky.

Pláž v letovisku Kuta na ostrově Lombok

Pláž v letovisku Kuta na ostrově Lombok

Jak se do letoviska Kuta dostat

Mezinárodní letiště na ostrově Lombok je pouhých 20 minut od Kuty, kam vás odveze taxi za zhruba 100 000Rp. Můžete si také zajistit hotelové taxi, ovšem vyjde vás až o polovinu dráž.
Z Bali je nejlepší kombinovaná cesta autobus/trajekt, která vás vyjde zhruba na 200 000 Rp.

Kde se v Kutě ubytovat

Kuta nabízí několik možností ubytování, od jednoduchého pro nenáročné turisty, po 4 hvězdičkové hotely pro ty movitější. Vybere si zde opravdu každý.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kuta

Klikněte pro zobrazení nabídky Kuta: zájezdy nebo Kuta: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Kuta!