Pláž Tanjung Aan je neskutečně izolovanou pláží v zálivu na jihovýchodě Lomboku, zhruba 3 km od pláže v letovisku Kuta a asi 75 km od města Maratam. Je domovem princezny Mandaliky. Její dvoukilometrové pobřeží se od ostatních pláží Lomboku liší barvou písku. Namísto bílého zde najdete tmavý, až docela černý, vulkanický písek. Vlny jsou zde mírné, takže místo je ideální pro plavání a šnorchlování.

Výlet si můžete udělat také do okolních kopců, které jsou velmi snadno přístupné.

Pláž Tanjung Aan

Pláž Tanjung Aan

Pokud pláž navštívíte během prázdnin, potkáte zde především místní obyvatele, ovšem během února se místo zaplní turisty z celého světa.

Kromě krásné pláže se zde v tuto dobu koná rituál Bau Nyale, jenž je zasvěcen princezně Mandalice. Ta, podle pověsti, skočila do jižního moře, aby se vyhla sňatkům s princi, kteří se o ni ucházeli. Pověra také říká, že se převtělila do červa Nyale, ze kterého místní lidé připravují různé pochoutky.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pláž Tanjung Aan

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Pláž Tanjung Aan? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Pláž Tanjung Aan nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Indonésie, nebudete litovat!