Honolulu Museum of Art bylo založeno v roce 1922 a otevřeno 8.dubna 1927. Od té doby jeho sbírky dosáhly více jak 50.000 uměleckých děl.

Honolulu Museum of Art Honolulu Museum of Art

© Honolulu Museum of Art, www.honolulumuseum.org

Vystavují se zde díla umělců jako například Hokusai, Van Gogh, Gaugin, Monet, Picasso či Andy Warhol. Kromě toho sbírky obsahují tradiční asijské a havajské umění.

Muzeum bylo zapsáno jako národní a státní historická památka. Je akreditováno Americkou asociací umění.

Stojí nedaleko centra Honolulu, kousek od pláže Waikiki a kromě pondělí je otevřeno denně. Prohlídky jsou organizované s volitelným zvukovým průvodcem.

Soška v Honolulu museum of art Soška v Honolulu museum of art

© Eric Broder Van Dyke / Shutterstock.com

Součástí muzea je:

  • Doris Duke Theatre s 280 sedadly. Pořádají se tu koncerty, přednášky, prezentace. Bývají tu i filmové festivaly.

  • Robert Alerton Art Library – vědecká knihovna, která obsahuje 45.000 knih a časopisů, biografické soubory umělců a aukční katalogy do počátku 20. století. Některé tisky jsou digitalizovány.

  • Honolulu Museum of Art School – škola nabízí umělecké vzdělávací programy pro děti se speciálními potřebami, pro veřejné školy a vede výpujční sbírku pro pedagogy a studenty.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezké malé muzeum se zajímavými exponáty

dne 2015-04-22 09:06:43

Já tady nebyl, přítelkyně jo a hodně si to chválila. Je to prý malinké muzeum, ale je tady spousta zajímavých uměleckých kusů v hezky upraveném prostředí a s dobrými popisky. Muzeum má expozice vevnitř i uvnitř. Pro milovníky umění určitě nutnost.Dovolená Honolulu Museum of Art

Chcete-li vyrazit na dovolenou na Havajské ostrovy a zajímá-li vás přímo destinace Honolulu Museum of Art, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů na Havajské ostrovy a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená na Havajských ostrovech je bezva!