Muzeum historie a vědy Bishop Museum bylo založeno v roce 1889 a stalo se největším muzeem na Havaji s nejpočetnější sbírkou polynéských kulturních a vědeckých artefaktů. Kromě komplexních havajských exponátů má početné entomologické sbírky, jež čítají více jak třináct a půl milionu exemplářů.

Muzeum dal postavit Charles Bishop Reed na počest své manželky princezny Bernice Pauahi, která byla poslední dědičkou dynastie Kamehameha.

Bishop Museum Bishop Museum

© cleanfotos / Shutterstock.com

Byly vystavěny dvě budovy – havajská a polynéská, v tehdy populárním románském stylu. Ve své době byly označeny za „nejušlechtilejší budovy Honolulu“. Obě budovy stojí dodnes a jsou uvedeny v národním registru historických míst.

Knihovna muzea zaujímá jednu z nejrozsáhlejších sbírek knih, novin a časopisů, které se zabývají Havají a Tichomořím. V archivu najdete i rozsáhlé studie z oblasti Pacifické pánve, rukopisy, fotografie, umělecká díla, zvukové záznamy a mapy.

V areálu muzea se nachází nejstarší planetárium v Polynésii.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Bishop Museum

Bishop Museum je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Bishop Museum či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy na Havajské ostrovy, stačí kliknout sem a vybrat si :-)