Zdravotní péče na Filipínách

Lékařská péče ve velkých městech a ve vybraných zdravotnických zařízeních je na dobré úrovni. Mimo velká města jsou zdravotnická zařízení velmi skromně vybavená a služby jsou na velmi nízké úrovni. Řada lékařů studovala v USA nebo jinde v zámoří. Cizinec si veškeré služby za léčení hradí ze svého (nebo lepší varianta – hradí jej pojišťovna, u které má cestovní pojištění). Českým návštěvníkům Filipín se doporučuje sjednat si před odletem cestovní pojištění. S využíváním smluvního zdravotního pojištění předplaceného v ČR jsou dobré zkušenosti.

Při cestě mimo Manilu zejména v době dešťů (přibližně od června do září) se doporučuje informovat se o zdravotní situaci v konkrétním místě. V některých oblastech se může vyskytnout nebezpečí malárie nebo horečky dengue. Pro takové případy je vhodné vybavení repelenty nebo preventivně užívat antimalarika.

Delegace Evropské komise doporučuje využívat následující zdravotnická zařízení (nemocnice/střediska):

 • Makati Medical Center tel. 815 99 11, 892 55 44
 • Cardinal Santos Medical Center tel. 727 00 21, 727 00 70
 • St. Lukes´s Hospital tel. 723 01 01, 723 03 01
 • Asian Hospital & Medical Center tel. 771 90 00
 • AAV-Liefeline Arrow Clinic tel. 772 38 97

Kromě toho je možno využít stálé SOS lékařské služby (International SOS Assistance – na tel. 637 07 07), která má nepřetržitou 24-hodinovou službu. Poskytuje pomoc v případě nehod, evakuací zraněných osob ambulancí či v helikoptéře stejně tak repatriací soukromým letadlem nebo pravidelnou linkou.

Filipínská záchranka Filipínská záchranka

© Tony Magdaraog / Shutterstock.com

V případě, že se turisté při návštěvě Filipín hodlají potápět, doporučuje se uzavřít nejvyšší pojistku (pokrývající přepravu vrtulníkem), neboť adekvátní zdravotní péče je většinou k dispozici pouze v Manile. V případě zranění je třeba zajistit přepravu záchrannou leteckou službou. Kontakt: SOS Philippines, 28th floor, West Tower, Philippine Stock Exchange Center, Exchange Road, Ortigas Center, Pasi City, tel. 24 hodin denně ( +632) 687 0909+tel. (24 hodin) +63 2 684 0909.

Voda na Filipínách není pitná, je nutné ji kupovat.

Očkování na Filipínách

Povinná očkovánína Filipínách

Očkování proti žluté zimnici se požaduje od osob starších 1 roku, které přijíždějí z endemických oblastí výskytu žluté zimnice. Mělo by proběhnout nejpozději 10 dní před příjezdem do země.

Doporučená očkování

Naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. V případě delšího pobytu i očkování proti virové hepatitidě B. Bude-li pobyt v zemi dlouhodobý, v odlehlých venkovských oblastech či vlhkých lokalitách, doporučuje se očkování proti Japonské B encefalitidě. Převažuje-li pobyt ve venkovských oblastech, je možné očkování doplnit o očkování proti vzteklině. Dále se doporučuje očkování proti záškrtu. Zkontrolujte si svá očkování proti tetanu a spalničkám.

Malárie

Riziko malárie existuje v celé zemi mimo městské části a kromě metropolitní Manile, větší městské oblasti, ostrovy Bohol, Catanduanes, Cebu. Riziko je obecně nízké ve venkovských oblastech s vyjímkou následujících provincií, kde je hlášená vysoká incidence malárie: Ostrov Luzon: provincie Kalinga-Apayao, Cagayan, Izabela a Abra, Mindanao: provincie Surigao del Sur, Agusan del Sur, Davao, Davao del Sur; Mindoro; Basilan; Calamian; Palawan a Sulu Archipelago (Tawi Tawi).Výskyt malárie je v nižších nadmořských výškách než je 600 m.

Další rizika infekčních onemocnění

 • Hepatitida typu E
 • Paragonimóza – Leyte, Panay
 • Horečka dengue
 • Filarióza, lymfatická – oblasti Mindanao, Palawan, Samar a Sorsogon
 • Horečka boutonneuse
 • Hodnocení uživatelů

 • Hodnocení: 0 hvězdy
  0 / 5 (0 )
 • 0%
 • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Filipínách

Dovolená na Filipínách? Dobrá volba! Na nic nečekejte a prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů a akčních Last minute, které jsou nyní k dispozici. Zájezdy na Filipíny vám jistě učarují!