Flóra Filipín

Zdejší vegetace je převážně tropická a vzhledem k přírodním podmínkám i rozmanitá. Filipíny patří k malajské ostrovní podoblasti v paleotropické oblasti.

Více jak 50% povrchu je pokryto džunglemi a tropickými pralesy. V některých částech se vyskytují pobřeží bažinatá a zarostlá mangrovníky. Tam kde jsou pobřeží suchá, rostou palmové háje.

Flóra a příroda Filipín je neuvěřitelně bohatá

Flóra a příroda Filipín je neuvěřitelně bohatá

Nejrozšířenějším druhem stromů jsou palmy. Vyrůstá jich zde na 130 druhů. V nižších polohách se daří bambusu a banánovníku. Národním stromem je palma Nipa.

Fauna Filipín

Fauna je součástí indomalajské zoogeografické oblasti. Žije zde poměrně málo savců, přesto se tu vyskytují opice makak, nártoun, mnoho druhů netopýrů, kaloni, oceloti, leopardi, divoké kočky, jeleni i vodní buvoli.

Nártoun filipínský

Nártoun filipínský

Ptáci a plazi jsou zastoupeni bohatě. Narazíte tu na obrovské krajty a prudce jedovaté hady, želvy a ještěry, včetně malých gekonů.

Šnorchlování se žralokem velrybím

Šnorchlování se žralokem velrybím

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Filipínách

Chtěli byste vyrazit na zájezd na Filipíny? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Filipíny nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená na Filipínách je skvělá volba!