Taba na Sinajském poloostrově je synonymem mladého, rozvíjejícího se střediska na pobřeží Arabského zálivu. Zdejší dovolenousi můžete vychutnat odpočinkem na pláži, potápěním a šnorchlováním v průzračných vodách okolo korálových útesů, výlety do pouště Sinajského poloostrova nebo výlety za historickými i přírodními památkami Egypta, Jordánska či Izraele.

Letovisko Taba se rozprostírá na hranici Egypta a Izraele, na severovýchodě Sinajského poloostrova. Taba je nejsevernější oblastí rudomořské riviéry. Místo, které leží u severního výběžku zálivu Aqapa bylo původně rybářskou vesnicí. Dnes je to kromě prázdninového letoviska také nejrušnější hraniční přechod do Izraele. Díky své poloze umožňuje jedinečný výhled na tři sousední země – Saudskou Arábii, Izrael a Jordánsko.

Taba

Taba

Turistickou oblast, jižně od Taby, tvoří velké luxusní hotely a rekreační střediska. Taba patří k nejluxusnějším letoviskům v Egyptě a přitom zde nezažíváte stres z přeplněných pláží. Taba je známá krásnou přírodou, úchvatnými horskými scenériemi a nejhezčím mořem v Egyptě. Svou popularitu si však získalo především díky nádherným plážím a blízkosti korálových útesů.

Taba sloužila už ve středověku jako důležité přístavní město. Po šestidenní válce, v roce 1967, vítězný Izrael zabral pásmo Gazy a s ním i město Taba. Díky tomu pak byla Taba přeměněna z malé vesnice na luxusní resort. Izraelci zde vystavěli první hotel s kapacitou 400 lůžek a právě tehdy se začala, do té doby opuštěná a nehostinná oblast, proměňovat v luxusní turistické středisko.  K navrácení města Egyptu došlo v roce 1989.

Letovisko leží na přísně střežené egyptsko-izraelské hranici, proto není turistům, v zájmu jejich bezpečnosti, povolen volný pohyb mimo turistické resorty.

Pro oblast je typické to, že v okolí nenajdete žádné jiné město nebo nákupní centrum. Taba, to je jen letiště a oplocené hotelové komplexy. Nikde vás zde neobtěžují prodavači a pouliční obchodníci. Po setmění vám bude muset stačit zábava, kterou organizují hotely a místní animátoři. Popularita Taby tak spočívá především v překrásných plážích, s výhledem na pouštní hory.

Resort v letovisku Taba s horami v pozadí Resort v letovisku Taba s horami v pozadí

© Katsiuba Volha / Shutterstock.com

Výše uvedené omezení je také důvodem, proč byla započata výstavba nového letoviska Taba Heights, jež je budováno asi 20 kilometrů jižně od Taby. Zde jsou vystavěny čtyř a pětihvězdičkové hotely známých světových řetězců. Najdete zde osmnáctijakové golfové hřiště a spoustu dalších sportovních, kulturních a nákupních možností. Díky své poloze je oblast skvělým místem pro potápění a šnorchlování. Charakteristické je téměř nulové proudění, takže potápění je vhodné i pro začátečníky. Kouzelný je zdejší podmořský život. Zahlédnout můžete mořské koníky i rozedrance, kteří se jinde v Rudém moři nevyskytují. Vyhledávanou lokalitou pro potápění je zátoka Fjord, vzdálená asi 15 kilometrů. Zvláštností je, že zde vyvěrá sladkovodní pramen, čímž vzniká smíšená voda.

Kromě skvělých příležitostí k potápění je Taba ideálním místem pro výlety do sousedních států – Jordánska a Izraele. Proto se nabízí výlety do Jeruzaléma, spojené s návštěvou Mrtvého moře nebo jordánské Akaby. Můžete využít i výlet do vnitrozemí Sinajského poloostrova a zhlédnout křesťanský klášter svaté Kateřiny a Mojžíšovy hory Sinaj. Na hoře Sinaj prorok Mojžíš dostal od Boha desky s Desaterem přikázání.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (5 )
  • 80%
  • (5)

Summary:

Dosaženo 500 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Trošku nuda

dne 2015-02-20 19:23:29

Taba leží uprostřed ničeho, kolem hotelu nic není, což je fajn, pokud chcete prostě jen vypadnout ze stresu a chcete vypnout, ležet na pláži a popíjet drinky. Je možné nedaleko přejet hranici do Eilatu, ale je to docela drahá sranda. Já si dovolenou užil, ale byli jsme tady jen týden a stačilo to, delší dobu bych už se asi nudil, protože tady kromě pár velbloudů a hor nic není, jen písek.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Superklidné místo

dne 2015-02-15 12:48:11

Nádhnerná pláž, super moře s úžasnou čisto vodou, z pláže jde vidět Jordánsko, fakt parádní dovolená. Jediné negativum, které mě napadá byl přílet, kdy celé letadlo odbavoval jeden borec a fronta byla tak dlouhá, že jsme stáli venku, což v tom horku nebyl hned po příletu zrovna příjemný zážitek. Zjaímavé je, jak vykopali cestu přes kopce které ve slunečním světle hrají všemožnými barvami. Moc fajn podívaná!Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezké letovisko, není tady ale moc co dělat

dne 2015-01-22 23:56:18

Mimo hotel nebylo moc co dělat a vidět. Je tady malé městečko, kam se dá dojet busem, kde se dá i nakoupit nějaké dárky a suvenýry ale bylo to tam dost drahé, takže jsme nakone koupili jen úplné drobnosti. Jinak v Tabě je docela nuda tak vybírejte hotel podle toho, co nabízí za program, pokud se teda jen nechcete smažit na slunku.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Super šnorchlování a potápění

dne 2014-11-16 08:43:44

Úžasné místo pro strávení dovolené v klidu, na sluníčku v krásném prostředí (výhled na hory je parádní!). Pokud šnorchlujete a nebo máte rádi potápění budete tady jako v ráji! O něco horší to budou mít ti, kdo chtějí pařit na diskotékách až do rána, nic taového tady totiž není, je to hodně malé a hodně klidné místo.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Taba = odpočinková dovolená!

dne 2014-10-27 13:39:00

Taba je umělé letovisko, které se skládá z několika hotelů, golfového hřiště a malé "vesnice" s pár obchody, nějakými restauracemi, lékárnou a tak. Pláže jsou docela hezké, vstup do vody je přes pár mol a nebo kameny. Šnorchlování je zde naprosto skvělé, podobně jako v dalších místech Egypta.
Výhoda je, že mezi vesnicí a hotely neustále pendluje bus, takže není problém se přesouvat. Taba je klidné místo, vesničku si prohlídnete v pohodě během hodinky a víc tady asi člověk nevymyslí, takže je to ideál pro klidnou dovolenou a relax u moře nebo u hotelového bazénu či na baru :-) Na odpočinek ideál!Dovolená Taba

Zaujal vás náš článek o destinaci Taba v Egyptě? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Taba nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Egyptě je skvělá volba!