Sharm el Sheikh byl původně přístavem a městem, kde proběhlo mnoho mírových rozhovorů. Dnes je to jedno z nejnavštěvovanějších letovisek v Egyptě. Bylo zde vybudováno mnoho moderních hotelů, pasáží s restauracemi a bohaté sportovní zázemí s tenisovými kurty a golfovými hřišti. Nejvíce ceněny jsou tu však ideální podmínky pro potápění.

Pláž v Sharm El Sheikh

Pláž v Sharm El Sheikh

Letovisko poskytuje příjemné klimatické podmínky, krásnou přírodu, ale největší devizou jsou korálové útesy. Díky nim se oblast stala turistickým rájem. Nejluxusnější hotely jsou postaveny kolem nádherné zátoky Naama Bay. Věnovat se tu můžete rozmanitým sportovním aktivitám. Oblíbíte si vodní sporty, golfové kurzy, či výlety na velbloudech do beduínské vesnice. Navštívit můžete i nedaleký klášter svaté Kateřiny, mezi horami Sinaj a Horou svaté Kateřiny.

Sharm El Sheikh

Sharm el Sheikh byla původně rybářská vesnice. Na počátku 20. století zde byla vybudována základna egyptského námořnictva. V 50. letech město obsadil Izrael, ale po roce byl znovu odevzdán Egyptu. Po skončení šestidenní války, město opět připadlo Izraeli a sídlily zde mírové síly OSN. To bylo až do roku 1982, kdy byl celý Sinajský poloostrov navrácen Egyptu.

Sharm nabízí nekrásnější scenérie podmořského světa. Nadšeni budou potápěči a vyznavači šnorchlování, i ti začínající. Mnoho hotelů je roztroušeno hned vedle útesů.

Sharm el Sheikh je klasikou mezi egyptskými destinacemi. Návštěvníci mohou využívat nekonečné pláže s pískem a průzračnou vodou, ubytovat se v luxusních pětihvězdičkových hotelech s bohatou nabídkou sportovního vyžití. K nejžádanějším zážitkům patří aktivity spojené s mořskou hladinou – potápění, šnorchlování či windsurfing.

Potápění a šnorchlování v Sharm El Sheikh je úžasné

Určitě navštivte Ras Mohamed, nejkrásnější z pěti podmořských sinajských národních parků. Můžete se zde potápět k těm nejkrásnějším korálovým útesům Rudého moře. Nejznámějšími útesy jsou Yolanda a Žraločí útesy. Jsou plné neporušených korálů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.57 hvězdy
    4.57 / 5 (7 )
  • 91.4%
  • (7)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvela dovolena v Sharm el Sheikh

dne 2015-04-29 14:12:20

Sharm el Sheikh pro nas byl neuvěřitelnou zkusenosti. Bydleli jsme v hotelu s all inklusive takze jsme vetsiu casu travili prave v hotelu kde nam v podstate vůbec nic nechybelo. Hotel byl primo na nadherne plazi takze jsme se mohli prochazet a nemuseli nic resit a to i během zapadu slunce. K dispozici byl i clun který na mohl odvezt ke korálovému utesu, kde jsme se taky koupali a byla to nadhera!

K dispozici je spousta vyletu a aktivit, které cloveku Sharm ukazi vic. A taky cely Egypt.

V celku je Sharm el Sheikh skvele letovisko, které nas naprosto uchvátilo a radi se sem vratime"!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Krásné město se spoustou míst k navštívení, což jsme ale v podstatě nevyužili

dne 2015-04-25 11:40:04

Sharm El Sheikh je překrásné místo ačkoli jsme jej nijak zásadně neprobádali, protože jsme všechno, co jsme potřebovali, měli přímo v hotelu :-) Pláž je vážně krásná a moře průzračně čisté! Večer jsme nikam nešli, tak noční život nechci moc hodnotit, ale šli jsme se projít do města kvůli nákupům dárků. Je tady hodně obchodů, dokonce tu mají KFC, Starbucks a podobné řetězce, což nás překvapilo. Jsou tu ale docela otravní prodejci, kteří tak dlouho tlačí a nutí ke koupi, až mě to přestalo bavit a šel jsem pryč. Kdyby nebyli tak otravní, prodali by podle mě více.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Naama Bay - super!

dne 2015-03-18 21:25:11

Naama Bay je centrem Sharmu a díky taxi se můžete dostat v podstatě kamkoli do okolí - do hotelů ale i do částí města jako Nabq Bay nebo Sharks Bay. Vyjde to levně.
Všude po městě jsou obchůdky, na některých najdete cedulky "Hassle free" a podobné, které říkají, že vás jejich majitelé nebudou při nákupu otravovat a tlačit na vás (což je v Egyptě bohužel hodně časté a je to velice obtěžující). Kdysi stačilo říct "No" nebo arabské "Šukrem" (nevím, jak se to píše) a prodejce dal pokoj, ale po zhoršení situace v Egyptě, kdy sem jezdí méně turistů, už na to prodejci často vůbec nereagují a obecně jsou prostě úpornější. Já jejich situaci chápu, z něčeho žít musí, ale je to už skoro na hraně žebrání a je to otravné a nepříjemné. Tak jak tak při nakupování se tady smlouvá a to tvrdě, tak s tím počítejte a smlouvejte. Ale usmívejte se a buďte příjemní. Je to hra a je nutné to tak brát. Vyhrát musí každý - vy budete mít dárek a prodejce na tom něco vydělá, spokojenost na obou stranách je cílem.
V každém případě je tady bezpečno, nechápu některé lidi, kteří mají do Egypta strach, my tady necítili pocit nebezpečí ani jednou a nevím o nikom, kdo by se tam cítil špatně.
Určitě doporučuju dávat spropitné, pro místní je to spousta peněz (i když pro nás je to pár korun nebo desetikorun) a budou se k vám chovat úplně jinak. Já obvykle nechávám nějaké bankovky na posteli a každý den mám jistotu, že budeme mít kompletně uklizený pokoj. Taky doporučuju se na místní smát, uvidíte, že vám budou úsměvy oplácet. Je to jiná mentalita, ale lidé tady jsou velice vřelí a hodní. Pokud takoví budete vy na ně, budou si vás pamatovat (což nechápu při tom množství lidí), je to příjemné.
Pláže tady jsou moc hezké, ale vybírejte kvalitnější hotely, které se více starají a jsou upravenější a také více pečují o své zahrady a o pláž. Je nesmysl ušetřit pár tisíc a jet do méně kvalitního hotelu s horší pláží a pak pořád někam jezdit na lepší pláže. Stejně tak určitě jeďte s all inclusive, nic jiného tady nemá smysl, pokud sem teda nejedete s tím ,že budete většinu času někde na lodi se potápět. Ze své zkušenosti doporučuju hotely s alespoň **** s tím, že pětihvězdy jsou samozřejmě lepší ale dražší volba. Určitě je dobré se podívat na recenze hotelů, protože ne každá 5* má odpovídající kvalitu. Do hotelu se 3* bych nešel, mají to tu značené jinak než je zvykem v Evropě a 3* odpovídá v reálu 2* a některé spíše 1*, což je v místním prostředí tragédie.
Sharm El Sheikh je skvělé letovisko, kam se určitě budeme chtít v budoucnu vrátit a je celkem jedno, kam přesně, budeme vybírat podle hotelu.Dosaženo 25 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvělé letovisko!

dne 2015-02-20 22:00:34

Měli jsme tady parádní dovolenou, Sharm je velmi čistý a uklizený, pláže krásné, spousta místa. Počasí nám vyšlo luxusně, pořád svítilo sluníčko. Výhoda byla i dostatek lehátek, nemuseli jsme o ně potupně bojovat s dalšími hotelovými hosty. Moře naprosto luxusní, čisté, plné rybiček, vstup do něj pozvolný takže ideální i pro malé děti. Ale mimo hotel jsme viděli korály, tkže tam zase měli mola, což je taky v pohodě.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezká dovolená

dne 2015-02-06 08:51:38

Sharm je moderní letovisko, takže jsme nečekali nic vyloženě tradičního, ale když jsme byli na náměstí a viděli obchoďáky tak jsme si připadali jako v Londýně. Britů tady asi jezdí hodně, ale přišlo mi to už trošku moc velké podlízání.
Pláže dobré, moře čisté, výlety do pouště se nám líbily. Člověk aspoň ví, že je v Egyptě a ne někde ve Španělsku. Takže suma sumárum hezká dovolená.Dosaženo 25 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Slunce, pláž, moře, all inclusive

dne 2015-01-20 11:52:38

Během našeho pobytu jsme si užívali hotelové služby a all inclusive, takže okolí hotelu jsme moc nezkoumali. Nabízeli nám nějaké výlety, ale nevyužili jsme to, stačilo nám krásné počasí, sluníčko, skvělé moře a fantastické šnorchlování. Pláž u hotelu Sonesta Beach Club patří rozhodně mezi nejlepší v Sharmu!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nabq Bay v Sharm El Sheikhu

dne 2014-10-25 13:29:47

Byli jsme na dovolené v Nabq Bay a moc se nám tady líbilo. Řada obchodů a restaurací a možnost jednoduché cesty do dalších částí Sharm El Sheikhu je velké plus. Člověk nemusí jen ležet na hotelu a může se podívat i po okolí, zajít si nakoupit, vyzkoušet kuchyni mimo hotel...

Pláže jsou navíc skvělé, jsou udržované, takže tady byl vždycky pořádek. Oblast je naprosto excelentní pro šnorchlování a potápění, protože tady stále ještě jsou nádherní koráli a obrovské množství různobarevných rybek. Je to jako se potápět v akváriu :-)

Byli jsme nadšení a moc rádi se sem vrátíme!Dovolená Sharm el Sheikh

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Sharm el Sheikh? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Sharm el Sheikh nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Egypta, nebudete litovat!