El Gouna je krásně upravený komplex hotelů, asi 8 kilometrů severně od Hurghady. Je možné si zde odpočinout v upraveném a klidném prostředí. Na náměstí u konečné stanice kyvadlového autobusu z Hurghady najdete informační středisko.

El Gouna

El Gouna

Letovisko El Gouna bylo uměle vytvořeno vykopanými lagunami, propojenými s otevřeným mořem. Kolem lagun byly postaveny hotely v arabském stylu. Město je čisté a klidné, s obchody, restauracemi, kavárnami, čajovnami. Je tu i nemocnice, lékárna, banky a směnárny. Ceny jsou zde podstatně vyšší než v Hurghadě, ale dá se samozřejmě smlouvat.

V El Gouně objevíte také golfové osmnáctijamkové hřiště a kasino.

Na každé pláži naleznete diving centrum s širokým výběrem vodních sportů.

Záliv letoviska El Gouna

Záliv letoviska El Gouna

Koupat se můžete buď v lagunách u hotelů, nebo na plážích u otevřeného moře. Každému hotelu náleží vlastní pláž i bazén. Pokud není hotel přímo na pláži, tak v pravidelných intervalech jezdí od hotelu lodička, která vás na pláž doveze. Pláže jsou čisté a udržované. Na některých jsou dlouhá mola, s přístupem ke korálovému útesu. Laguny jsou vzájemně propojeny můstky a jsou spojeny i s hotely.

Kromě hotelů se můžete ubytovat i v krásných soukromých rezidencích.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (4 )
  • 80%
  • (4)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Příjemné městečko bez otravných prodejců!

dne 2015-05-08 02:46:12

V Egyptě jsme už byli vícekrát, jednou v Hurghadě a jednou v Sharmu. El Gouna je úplně jiná, je to mnohem klidnější místo, kde nás neotravovali prodavači z obchodů nebo naháněči restaurací, což bylo velice unavující. Tady je klid :-) Je to prostě malé, příjemné a přátelské městečko s hezkou atmosférou a dobrými restauracemi. V okolí přístavu se dá procházet a koukat na loďky a velké lodě :-)Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

HEZKÉ A TROŠKU VĚTRNNÉ

dne 2015-05-05 13:11:49

POČASÍ JSME MĚLI KAŽDÝ DEN NÁDHERNÉ, VYSOKÉ TEPLOTY, ALE HODNĚ FOUKALO, TAKŽE TO BYLO TROŠKU NA PLÁŽI NEPŘÍJEMNÉ (LÍTAL PÍSEK A SLUNEČNÍKY ). TAK JSME BYLI HLAVNĚ U BAZÉNU A TAM TO BYLO O.K.

JINAK JE TO HEZKÉ KLIDNÉ PŘÁTELSKÉ MÍSTO A VELICE SSE NÁM ZDE LÍBILO!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

El Gouna je skvělá pro všechny, bez pochyby!

dne 2015-02-13 15:52:46

El Gouna je překrásná a byl jsem tady už 3x. Je tady spousta hezkých hotelů a restaurací, lagun a spousta možností jak využít volný čas (vodních sportů je tu neskutečné množství!). Fascinoval mě místní přístav s obrovskými loděmi a skvělými bary, kde se dá dát drink a koukat na západ slunce. Pohodička! Pomocí tuk tuku se dá po El Gouně za pár korun jezdit, zavezou člověka kamkoli za chvilku. Myslím ,že tohle letovisko je super i pro rodiny s dětmi. Je tady bezpečno, klidm hezké pláže. Někeré hotely mají skluzavky a tobogány pro děti, takže taky fajn. Nevidím důvod, proč bych tohle místo někomu neměl doporučit, takže jej doporučuju všem!Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

prijemne zjisteni, ze ne vsude v Egypte je clovek jen chodici penezenka :D

dne 2014-10-31 23:27:22

El Gouna je misto, které mi moc nepřipomínalo zbytek Egypta, protože netrpělo problemy, se kterymi jsme se potykali jinde v egypte. Za celou dovolenou (10 dnu) nas ANI JEDNOU neotravoval zadny zebrak nebo pracovník obchodu. To byl prijemny sok :D Pristav a město jsou hezky udrzovane a je tady několik velice dobrych restaraci, baru a obchodu s rozumnymi cenami. Na plazi je mozne provozovat celou radu ruznych aktivit. moc doporucuju vylet na lodi ke koralovym utesum, podmorsky život je tady uplne neskutecny!Dovolená El Gouna

Zaujal vás náš článek o destinaci El Gouna v Egyptě? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které El Gouna nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Egyptě je skvělá volba!