Dahab je oblíbené egyptské turistické letovisko na pobřeží Sinajského poloostrova. Nadšeni budete překrásnými plážemi, koupáním a pohledem na horu Sinaj. Stal se oblíbeným místem pro milovníky potápění a příznivce windsurfingu. Nadšení vyvolává  především mezi mladou klientelou. Nabízí množství sportovních aktivit. Místním obyvatelům už tolik nevadí západní způsob života a turistky v bikinách je už nepohoršují.

Dahab, nově vyrůstající turistická oblast, láká svými cenami i luxusními hotely s vysokou kvalitou služeb. Všechny hotely mají klimatizované pokoje. Jsou vybaveny hotelovými bazény a nabízí bohaté animační programy.

Dahab

Dahab

Moře je tu průzračné, je však o něco studenější než v ostatních letoviscích. To však plně nahrazuje romantické prostředí a výhled na horské panorama, úchvatné při zapadajícím slunci.

Dahab se rozkládá na břehu Akkabského zálivu, který oplývá bohatým podmořským životem. Na přelomu dubna a května tudy táhnou hejna neškodných žraloků velrybích. Život v hlubinách je rájem pro milovníky šnorchlování a potápění. Egyptská vlády vyhlásila tuto oblast za přírodní rezervaci. Je tedy velká šance, že ve své kráse zůstane po dlouhou dobu.

Záliv města Dahab

Záliv města Dahab

Nabídka rekreačních aktivit je podobná jako ve všech ostatních letoviscích. Je však obohacena o beduínský folklór a zajímavá místa k potápěníZahrada úhořů, el-Hašanebo Blue Hole, vše severně od majáku. Maják se tyčí na sever od vesnice a za ním se schovává další vesnice el-Asala, osídlená beduíny z kmene Muzejna.

Kromě využívání různých mořských aktivit, můžete poznávat také bohaté přírodní a historické památky Sinajského poloostrova. Za návštěvu rozhodně stojí posvátná hora Sinaj i Hora svaté Kateřiny, nacházející se přímo pod ní. Nevšedním zážitkem bude také výlet džípem do pouští  či lodí po Rudém moři.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.25 hvězdy
    4.25 / 5 (4 )
  • 85%
  • (4)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezké pláže, město s obchody, dobré šnorchlování, jinak nic

dne 2015-04-05 01:12:04

Krásná pláž s velkým výběrem vodních sportů a aktivit. Problém je jen hodně izolovaná lokalita, Dahab v podstatě leží uprostřed ničeho, na jedné straně moře, na druhé hory, všude písek.
Město Dahab, pokud se teda dá nazvat městem, je plné rozestavěných domů. Staví se tady hodně budov, podle vzhledu mi přišly jako spíše kanceláře než byty. Je tady docela dost obchodů kde jde koupit spousta věcí ale připravte se na smlouvání! Je to tady nutnost a součást nakupování!! Kdo nesmlouvá, urazí prodavače :) prodavači vás budou tahat do obchodů, abyste něco koupili, tak pozor na ně chce to silnou vůli a nekompromisnost :))Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Potápění a windsurfing je v Dahabu super!

dne 2015-03-31 08:06:22

V Dahabu jsem už byla vícekrát, jezdíme se sem potápět a kamarádi na windsurfing. Potápění je tady SUPEEEER! Ve městě je spousta restaurací a obchodů, jezdí tady levné taxíky, takže není problém se přepravovat. Já mám Dahab hodně ráda, ale pro normální koupáky tady toho asi moc k vidění a dělání není.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Hezké městečko s dobrými plážemi a skvělým šnorchlováním

dne 2015-02-01 21:02:10

Dahab je krásné malé městečko se spoustou míst, kde se dá najíst a řadou obchodů. Je tady spousta potápěčských center s nabídkou výletů nejen pro potápěče ale i pro šnorchlisty a doplňkovou nabídkou vodních sportů jako jízda na vodních lyžích a tak dále. Noční život tady moc nehledejte, pokud jej nebudete mít v rámci hotelu, tak ve městě nic takového určitě nenajdete - lepší je Sharm nebo Hurghada.
My si tady užili fakt skvělou odpočinkovou dovolenou na krásných plážích, procházkami do města a bezva šnorchlováním. Jen některé části pláže byly trošku neupravované a byly zde odpadky. U našeho hotelu ale vše v pořádku, takže jsme to neřešili. Na pláže v karibiku to nemá, ale za ty peníze je to super a šnorchlování je tady daleko lepší než na spoustě exotických míst světa, které jsme navštívili.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

NUUUUDÁÁÁÁÁÁáááá!!!!

dne 2014-11-30 21:58:19

Do Dahabu jsem se těšila, ptže kámoši říkali, že je tady super moře a tak. No to sice je, ale jinak je tu děsná nuda. Jeli jsme do města nakupovat, ale maj tam šílený ceny!!! pořád nás někam tahaly, bylo to až nepříjemné. Jako je to jiná kultura tak jsme to neřešila, ale nechápu. Pláž ale hezká, jen jsem přibrala asi 3 kila ((((-: Na hotelu nebylo večer co dělat, restika zavřela v 10 a nazdar. Něco jsme si vzaly aspoň na pokoj,a le jinak celkem o ničem , žádná diskotéka, bar nic.Dovolená Dahab

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Dahab a nebo další spoustu zájezdů do Egypta. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Dahab a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!