Al-Alamajn nebo chcete-li, použijme známější název – El Alamein – zaujme ty, kdo se zajímají o 2. světovou válku. V roce 1942 zde proběhla významná bitva mezi německým generálem Rommelem a britským generálem Montgomerym.

El Alamein - vojenský hřbitov

El Alamein – vojenský hřbitov

V bitvě padlo 75 tisíc vojáků – Britů, Italů, Němců. Připomínají ji válečné hřbitovy a památníky. Mezi hřbitovy je také muzeum, kde má svou místnost každý ze zúčastěných národů. Okolo muzea je rozmístěna vojenská technika obou válčících stran. Dodnes jsou na pouštních bojištích k vidění torza zničená vojenskou technikou. Přístup je však jen se zvláštnmí povolením.

Tři vojenské hřbitovy a malé muzeum, vzdálené asi 60 kilometrů od Alexandrie, připomínají padlé vojáky ve významné bitvě 2. světové války u El Alameinu.

Britská armáda, pod velením generála Montgomeryho,  zde na přelomu října a listopadu 1942 porazila německo-italská vojska, kterým velel generál Rommel.

Al-Alamajn

Al-Alamajn

Ze 75 tisíc padlých vojáků bylo 4 tisíce Britů, 23 tisíc Italů, 36 tisíc Němců a u 12 tisíc se příslušnost se nepodařilo zjistit. Pro jejich uctění zde byly vybudovány památníky spojeneckých vojsk, německý a italský. Je zde zřízeno i malé muzeum se zbraněmi z druhé světové války. Bojiště si můžete prohlédnout nad plastickou mapou El Alameinu a u dokumentárních fotografií.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (1 )
  • 60%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Na egyptské poměry nadprůměr, na evropské podprůměr - pro milovníky druhé sv. války nutnost, pro ostatní ztráta času

dne 2015-05-12 10:45:14

Jeli jsme sem na výlet z Káhiry na jednodenní výlet. Manžel a syn jsou fanoušci válečné techniky, tak co bych pro ně neudělala, že? :-) Na egyptské standardy je tady opravdu dobré muzeum, až jsem byla sama překvapená. Ačkoli nejsem zrovna velký fanda technických nebo válečných muzeí, tak se mi tady líbilo. Měli zde hezké exponáty, venkovní i v interiérech a mají to zde vcelku hezky zpracováno. Na druhou stranu pokud to srovnám s evropskými muzei (Praha, Londýn, Barcelona, Paříž), které jsem viděla, tak bylo poměrně malé a samozřejmě ne tak interaktivní.

Ale je to můj názor, manžel by tady asi napsal něco jiného. Takže pokud máte rádi druhou světovou a jste fandou válečné techniky, tak si sem určitě zajeďte, nebudete litovat. Pro nás ostatní to je místo, které lze klidně vynechat :-)Dovolená Al-Alamajn (El Alamein)

Zaujal vás náš článek o destinaci Al-Alamajn (El Alamein) v Egyptě? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Al-Alamajn (El Alamein) nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Egyptě je skvělá volba!