Ain Soukhna je vhodné místo především pro  rodiny s dětmi. Je zde vybudováno ideální zázemí s hřišti a vodními parky. Rodiče určitě ocení bezpečný pozvolný vstup do moře. Oblast nabízí průzračné moře a překrásné  pláže. Kromě odpočinku u vody můžete navštívit dva koptské kláštery – svatého Pavla a svatého Antonína.

Ain Soukhna je od Káhiry vzdálena asi 120 kilometrů. Název v arabštině znamená horký pramen. Až do 90. let minulého století byla oblast typickým útočištěm pro egyptskou chudinu. Tehdy byly ale v regionu objeveny horké minerální prameny, což zapříčinilo, že se o oblast začal zajímat okolní svět. Tak začalo budování nejmladšího letoviska na pobřeží Rudého moře.

Resort v Ain Soukhna Resort v Ain Soukhna

© Mövenpick Resort El Sokhna, www.movenpick.com

Na své si  přijdou jak milovníci přírody tak historie. Nejsou tu sice ideální podmínky pro potápění, ale zato můžete obdivovat bohatou faunu a flóru v podobě velkého množství palem. Pro výlety se doporučuje návštěva dvou nejstarších klášterů v Egyptě v horách, poblíž městečka Zafrana.

Klášter sv. Pavla

Klášter svatého Pavla – Deir Mar Boulos – je vybudován uprostřed egyptské Východní pouště. Pochází z 5. století a byl založen na počest jednoho z nejvýznamnějších světců, který prý žil v jeskyni. Nad ní byl klášter postaven. Život tohoto světce je opředen mnoha legendami a údajně se dožil věku 113 let. Za zdmi kláštera jsou ještě patrné zbytky zahrad, kde mniši pěstovali ovoce a zeleninu. Bývala zde mlýnice a místo, kde se lisoval olej. Klášter sloužil i jako pevnost a mnohokrát odolal útokům beduínů a muslimů. Několikrát jim však přece jen podlehl a byl poničen a vypálen. Vždy byl ale opraven a znovu uveden do provozu.

Klášter sv. Antonína

Klášter sv. Antonína – Der Mar Antonios – patří vedle svého souseda, kláštera sv. Pavla, k nejstarším v Egyptě i ve světě. Po svém vybudování sloužil jako úkryt mnichů před Berbery a beduíny. Několikrát byl zcela zničen a poté znovu uveden do původního stavu. Je pojat jako opevnění, které ukrývá pět kostelů, mlýn, pekárnu, knihovnu a zahrady s palmami, olivami a vinnou révou.

Zdejší knihovna je unikátem písemnictví. Obsahuje asi 1700 převážně rukopisných děl.

Klášter je i v současnosti plně funkční.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Ain Soukhna

Zaujal vás náš článek o destinaci Ain Soukhna v Egyptě? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Ain Soukhna nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Egyptě je skvělá volba!