Zlaté Písky jsou pravděpodobně nejznámějším bulharským přímořským letoviskem. Za příznivé ceny poskytují svým návštěvníkům vše potřebné k trávení příjemné dovolené. V aquaparku se můžete vydovádět na skluzavkách a tobogánech. Je tu množství kaváren, restaurací, pizzerií, cukráren, barů u bazénů a mnoho dalších atrakcí. Hlavním lákadlem letoviska jsou čtyři kilometry jemného světle zlatého písku na pláži. To vše je zasazeno do zalesněného parku, který navazuje na zlatou pláž, kterou obklopuje množství hotelů. Najdete zde i bohatý noční život, ale díky architektonickému uspořádání a přísným pravidlům není narušován klid těch, kteří zrovna chtějí spát.

Zlaté Písky

Zlaté Písky

Nejznámější bulharské přímořské letovisko leží asi 30 kilometrů od Varny. Velkou předností Zlatých písků je jejich citlivé zasazení do dobře udržované parkové úpravy. Místní hotely prošly rozsáhlou rekonstrukcí. V současnosti splňují přísné mezinárodní normy, většina hotelů je zařazena do kategorie tří až čtyřhvězdičkových. Výhodou je i nedaleká Varna, moderní město s řadou atraktivních a cenově výhodných nákupních středisek.

V letovisku se nachází komplex veřejně přístupných bazénů se sladkou vodou, postavených přímo u pláže. Vyskytují se zde i hotely specializované na pobyt rodin s dětmi.

Pláž v letovisku Zlaté Písky

Pláž v letovisku Zlaté Písky

Co nabízí Zlaté Písky

U hlavní silnice se rozkládá aquapark Aquapolis. Najdete zde několik tobogánů, pomalou i divokou řeku a plavecký bazén. Každých 40 minut sem jezdí minibus.

Místní střediska vodních sportů nabízí oblíbené vodní aktivity. Můžete si pronajmout vodní skútr, jezdit na vodních lyžích nebo na banánu. Samozřejmostí je pronájem loděk a šlapadel.

Pokud máte rádi adrenalinovou zábavu můžete vyzkoušet bungee trampolínu a ruské kolo.

Hodně oblíbené je zde i potápění. Tomu se věnuje několik diving center, která pořádají lodní výlety na otevřené moře i na zajímavé lokality podél pobřeží.

Noční pohled na letovisko Zlaté Písky

Noční pohled na letovisko Zlaté Písky

Pokud už nechcete trávit čas u pláže můžete navštívit Národní park Zlaté Písky.

Chcete-li si udělat delší procházku, vydejte se ke klášteru Aladža. Celý komplex můžete projít po uměle vybudovaných cestách vytesaných do skály, někde i ve výšce okolo 40 metrů. Součástí kláštera jsou i třípatrové katakomby v délce 600 metrů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (5 )
  • 80%
  • (5)

Summary:

Dosaženo 25 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Obrali mě ve směrnárně ale jinak skvělá dovolená

dne 2015-04-26 20:15:24

Byla jsem na Zlatých pískách vícekrát a pokaždé se mi tady hodně líbilo. Jen jednou mě tady obrali ve směnárně, když jsem měnila peníze a nedávala pozor a nepřepočítala si to správně. Člověk musí počítat s tím že na turisty je nalepených spousta podvodníků kteří se je snaží obrat a musí prostě používat selský rozum a dávat pozor. Jinak jsou Bulhaři fakt moc příjemní a milí takže nemá smysl je odsuzovat kvůli pár zlodějům a podvodníkům. Já vím že peníze už budu měnit jen v bankách a ne v kioscích kde vás budou chtít obrat skoro určitě. Bulharsko je jinak krásná země a určitě ji doporučím i přátelům kteří zde ještě nebyli. KK
Bulgaria is a beautiful wonderful country would recommend to anyone.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Zábava až do rána =)

dne 2015-03-01 20:00:35

Rozhodně nejlepší dovolená!!! =) Pravidelně jsem se probouzela až někdy v 5 odpoledne, protože jsme celou noc až do rána pařili na místních diskotékách a popíjely v barech!!! Poznala jsem spoustu nových skvělých lidí, BUlhaři jsou fakt suproví ale byly tady i lidi ze spousty dalších zemí (rusové, ukrajinci, němci, poláci, italové, britové...).
Skvělá dovolená, tak odpočatá jsem sna ještě nikdy nepřijela =DDosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

SUPER ZLATÉ PÍSKY!

dne 2015-02-26 22:21:49

SKVĚLÁ DOVOLENÁ NA GOLDEN SANDS! BYLI JSME ZDE SKORO DVA TÝDNY, LIDÉ JSOU TADY MOC MILÍ A PŘÁTELŠTÍ, JSOU TU SKVĚLÉ RESTAURACE A BARY (NÁM SE LÍBIL POCO LOCO, TAM JSME CHODILI NA KOKTEJLY KAŽDÝ VEČER). JINAK JE TADY HODNĚ CO DĚLAT - KRÁSNÁ PLÁŽ S MOŽNÁ AŽ MOC TEPLÝM MOŘEM, ALE SUPER PÍSKEM, BUNGEE JUMPING, SPOUSTA UMĚLCŮ KTEŘÍ VÁS NAMALUJÍ A NEBO VÁM PRODAJÍ KRÁSNÉ OBRAZY MÍSTNÍCH MĚST, VESNIC A PŘÍRODY, JE TADY ZÁBAVNÍ PARK, DELFÍNÍ SHOW, DĚTSKÝ KLUB, MINIGOLF, BŘIŠNÍ TANCE (A TANEČNICE, HEHE)... OPRAVDU JEDNO Z NEJLEPŠÍCH MÍST, KDE JSEM KDY BYL. TADY BY ČLOVĚK MOHL STRÁVIT PŮL ROKU A NENUDIL SE ANI JEDEN DEN!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hlučné ale skvělé místo

dne 2015-01-15 16:09:28

Poslední dva týdny srpna jsme strávili naši první dovolenou v Bulharsku. A konkrétně ve Zlatých pískách. Dobrá volba. Krásné okolí, kopce, stromy a hodně zeleně. Přátelští a vřelí lidé.Náš hotel byl sice jednoduchy, ale bohatě stačil. Nebyl sice nejlepší, pokud hledáte klidné večery, protože celé město večer hodně žije, ale dalo se to přežít. Moře skvělé, teplé. Pláž široká, hodně místa, jen drahé půjčovné lehátek a slunečníků. Spousta vodních aktivit. Město nabízí hromadu zábavy. Řada výletů do okolí (nám se líbil Nessebar - překrásné městečko). Určitě bych Zlaté písky doporučila známým a kamarádům a ráda se sem vrátím!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 2*: 2">
2 /5 stars

Ručné letovisko bez trošky klidu

dne 2014-12-11 23:48:26

Po té, co nám známi doporučili Zlaté písky jsme se rozhodli sem vypravit. V Bulharsku už jsme párkrát byli, tak můžeme srovnávat. Na zlaté písky jsme se těšili, máme rádi dlouhé pláže a opalování a taky výlety, což je přesně to, co by toto místo mělo nabízet. Bohužel se ukázalo, že Zlaté písky jsou sice hezké a bohem obdařené (místní pláž je opravdu krásná a moře skvělé), bohužel ale vše kazí davy turistů, kterým se snad nedá utéct. Jsou všude. trpí tím všechno - pláž je plná vajglů a odpadků, v ulicích je nepořádek a hluk, v noci se všude ozývá dunění z všudypřítomných nočních klubů a barů, takže vyspat se v hotelu poblíž pláže je snad nemožné. Aspoň ty výlety do okolí to zachraňovaly. Jinak to pro nás bylo docela zklamání a určitě bychom toto místo nedoporučili rodinám s dětmi třebaže je tady možnost vy. Bulharsko má tolik klidnějších a krásnějších letovisek!Dovolená Zlaté Písky

Zlaté Písky je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Zlaté Písky či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Bulharska, stačí kliknout sem a vybrat si :-)