Svatý Konstantin a Helena – dříve lázně Družba, je rekreační středisko s nejdelší tradicí v Bulharsku. Je vybudováno v původním přírodním parku 10 kilometrů od Varny. Písčité pláže jsou zde oddělené skalistými zátokami. Nejznámější atrakcí střediska je přírodní sirný pramen, jehož 46°C teplá voda vtéká přímo do bazénu pod širým nebem. Lze zde využívat široký léčebný balneologický program. Spojení s Varnou je zajištěno místními autobusy. Svatý Konstantin je ideální letovisko k prožití klidné dovolené. Pláží je spojené s rekreačním střediskem Rusalka.

Svatý Konstantin a Helena je lázeňské město bohaté na přírodní minerální prameny. Město bylo pojmenováno podle kostelíku zasvěceného patronům obce, svatému Konstantinovi a Heleně.

Pláž v letovisku Svatý Konstantin a Helena Pláž v letovisku Svatý Konstantin a Helena

© Irina Afonskaya / Shutterstock.com

Lázně Svatý Konstantin a Helena jsou oblíbenou destinací díky ideálnímu klimatu. Zdejší vzduch obsahuje zvýšené hodnoty jódu, bromu a kyslíku. Mořská voda je bohatší o magnezium, kalcium, sulfáty a jód. Balneologický program je zaměřený na léčbu pohybového a nervového ústrojí, kožních a dýchacích chorob a také na onemocnění srdce. Můžete si vybrat z široké nabídky léčebných programů. K dispozici jsou termální léčba, reflexní terapie, vodoléčba, elektroléčba, kinezioterapie i kosmetický program.

V okolí místa se rozkládá krásná písečná pláž s pozvolným vstupem do vody. Můžete využít nádhernou zahradu, bazény, letní kina a sportovní hřiště. K dispozici je velké množství sportovních aktivit. Večer vás pobaví folklórní programy ve stylových podnicích.

Svatý Konstantin a Helena

Svatý Konstantin a Helena

To vše vytváří klidnou lázeňskou atmosféru a zaručuje příjemné trávení dovolené.

Jak se do letoviska Svatý Konstantin a Helena dostat

Z Varny vás do Svatého Konstantina a Heleny dopraví, kromě taxíků či mikrobusů, pravidelná autobusová linka, která jezdí každých 10 minut denně mezi 6. – 23. hodinou.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Poprvé v Bulharsku a veliká spokojenost

dne 2015-04-15 02:52:02

Loňská dovolená byla naše první v Bulharsku. Vybírali jsme, kam pojedeme a dle fotek a popisů na internetu jsme usoudili, že Svatý Konstantin a Helena je přesně to letovisko, které hledáme. Je tady hodně zeleně, což je pro nás v kombinaci s mořem velice atraktivní (např. nelíbil se nám řecký Kos, protože je hodně vyprahlý). Navíc poloha letoviska je taky skvělá, protože se odsud dá podniknout výlet do celé řady zajímavých míst od Balčiku, Burgasu, Nessebaru až třeba po mys Kaliakra.
V letovisku je nutné dobře vybrat pláž, protože je jich tu více a některé jsou hodně přeplněné (zvlášť u velkých hotelů). Určitě se nevyplatí jet sem s all inclusive, osobně bych šla možná do polopenze nebo jen do snídaní. V okolí je spousta restaurací, kde se dá tak dobře najíst, že je škoda být vázaný na hotelovou restauraci.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Klidná dovolená ve Svatém Konstantinu

dne 2015-01-17 22:18:01

Svatý Konstantin je jedno z nejklidnějších míst, jaké jsem kdy navštívila. Bulhaři jsou tak skvělí a tak přátelští, že jsme byli až v šoku. Stačí se na ně usmát a můžete si být jistí, že vám úsměvy vrátí. Je to hrozně prima pocit.

Bydleli jsme v hotelu Grand Varna, který byl skvělý, včetně personálu, který nám vždy ochotně pomohl se vším, co jsme potřebovali.

Pokud hledáte krásné a klidné letovisko, pouvažujte právě o Sv. Konstantinu, je to krásné místo. Ale určitě není pro každého - kdo hledá zábavu po nocích, tak tady bude mít určitě menší výběr než třeba v Primorsku nebo na Slunečném pobřeží. Je to otázka priorit každého z nás.
If you want the most chilled out holiday of your life time visit St. Konstantine.Dovolená Svatý Konstantin a Helena

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Svatý Konstantin a Helena a nebo další spoustu zájezdů do Bulharska. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Svatý Konstantin a Helena a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!