Rilský klášter, který je chráněnou památkou UNESCO, leží v údolí Rilské řeky mezi horskými hřebeny pohoří Rila asi 120 kilometrů jižně od Sofie a asi 20 kilometrů východně od obce Rila. Nedaleko je také národní park Rila. Jedná se o naprosto unikátní památku.

Rilský klášter

Rilský klášter

První poustevnu zde zřídil Ivan Rilski na začátku 10. století. Ve vzdálenosti 3 kilometry od ní byl začátkem 14. století vybudován opevněný klášter. Z tohoto období se do současnosti zachovala jen kamenná Chreljova zeď. V 15. století byl klášter poničen a nakrátko opuštěn, ale záhy byl znovu postaven. Stal se přirozeným centrem procesu národního obrození. Současná podoba pochází z poloviny 19. století, kdy byl znovu vybudován po zničujícím požáru.

Co nabízí Rilský klášter

Impozantní komplex zvenku připomíná spíše pevnost. Vnitřní strany budov jsou lemovány dřevěnými ochozy. Na nádvoří pak kromě zmíněné věže stojí kostel Sv. Matky Boží s 1200 nádhernými vnitřními i vnějšími freskami. V komplexu se nalézá na 300 místností sloužících jako pokoje, najdete tu rozsáhlé knihovny a archivy, hospodářské místnosti. V jedné části je umístěno muzeum. Překrásné jsou pohledy na klášter s panoramatem horských hřebenů v pozadí.

Výzdoba rilského kláštera

Výzdoba rilského kláštera

Do Rilského kláštera jsou organizovány jednodenní výlety ze Sofie a dvoudenní výlety od pobřeží Černého moře.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Rilský klášter

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Rilský klášter je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Rilský klášter či Last minute nabídek do Bulharska.