Kamenný les se táhne zhruba 18 kilometrů na západ od Varny po obou stranách silnice. Více je znám pod názvem Pobiti Kamani a jedná se o pustou buš přerušenou spoustou zvláštních kamenných sloupů dosahujících až do výšky deseti metrů. Jedná se o jednu z nejzajímavějších a nejstarších památek nejen v Bulharsku, ale dokonce v celé Evropě. Stáří jednotlivých, vápencem tvořených, kamenných sloupů se odhaduje až na 50 milionů let. Obsahují velké množství zkamenělin, jako například mušle nebo ulity.

Pobiti Kamani (Kamenný les)

Pobiti Kamani (Kamenný les)

Kamenný les díky své rozloze 253 ha pojme téměř 300 sloupů, které jsou seskupeny do sedmi hlavních skupin. Nejslavnější a nejzachovalejší je soubor „Dikilitashka grupa“.

V roce 1938 byl Kamenný les prohlášen bulharskou národní památkou a zahrnut do světového seznamu geologických jevů UNESCO.

Jak se do Pobiti Kamani (kamenného lesa) dostat

Z Varny se ke Kamennému lesu dostanete pohodlně autem či autobusovou dopravou. Vchod se nachází paralelně k dálnici staré silnici SofiaVarna. Pokud přijíždíte ze Sofie, můžete auto zaparkovat za křižovatkou Devnya.

Areál Pobiti Kamani (Kamenný les)

Areál Pobiti Kamani (Kamenný les)

Na prohlídku Kamenného lesa doporučujeme celý den, jelikož na trase dlouhé 20 kilometrů můžete vidět nejméně 40 kamenných sloupů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pobiti Kamani (Kamenný les)

Klikněte pro zobrazení nabídky Pobiti Kamani (Kamenný les): zájezdy nebo Pobiti Kamani (Kamenný les): Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Pobiti Kamani (Kamenný les)!