Kostel sv. Archanděla Michaela byl v bulharské Trjavně podle legendy postaven ve 12. století jako výraz vděčnosti Bohu za podporu během úspěšné bitvy v roce 1190. Tento ortodoxní kostel byl na konci 18. století vypálen. V roce 1814 se do stavby věže s hodinami zapojili také místní obyvatelé, jež dokázali shromáždit dostatek materiálu a během následujících pěti let stavbu celou dokončit.

Kostel sv. Archanděla Michaela v Trjavně Kostel sv. Archanděla Michaela v Trjavně

© The Wonder of Truth, https://thewonderoftruth.wordpress.com

Na výzdobě kostela se podíleli místní řezbáři a ikonografové. Mezi lety 1851-1866 žil kostel v podstatě jen z peněz farníků, kteří byli, i přes nepřízeň finančních prostředků, schopni v roce 1853 postavit dřevěnou zvonici, jejíž dřevěné srdce zvonu bylo o deset let později nahrazeno zvonem malým. Od té doby je kostel bez razantnějších oprav.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kostel sv. Archanděla Michaela v Trjavně

Dovolená Kostel sv. Archanděla Michaela v Trjavně je dobrou volbou pro každého, koho láká Bulharsko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Kostel sv. Archanděla Michaela v Trjavně a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!