Trjavna (Tryavna, Трявна) je město v centrálním Bulharsku, ležící v údolí řeky Tryavna, poblíž města Gabrovo. Město je známé především pro svůj textilní a řemeslný průmysl a typickou architekturu národního obrození. Narodil se zde bulharský spisovatel Pencho Slaveykov a revolucionářka Angela Kanchev.

První dochované důkazy o Trjavně pocházejí z 12. století, kdy bylo město dobyto osmanskými Turky. Důkazy ovšem hovoří o prvním osidlování již v thrácké době. Během 18. století se stalo centrem celého bulharského regionu. Město zažilo průmyslový rozmach během 19. století, odkud pochází také zvláštně navržená obydlí. Domy měly v přízemí nepravidelné tvary, v horních patrech byly dřevěné arkýře a střechy byly pokryty přesně uspořádanými kameny.

Trjavna

Trjavna

Zajímavosti Trjavny

Mezi nejvíce turisticky navštěvovaná místa rozhodně patří historická rezervace, ve které budete mít možnost vidět velmi zachovalé budovy z renesančního období včetně známého a turisticky oblíbeného klenutého mostu. K vidění je také kostel sv. Archanděla Michaela a pokud se chcete podívat na město trochu z výšky, zajděte na věž s hodinami postavenou roku 1814. Pokud se chcete dozvědět o historii řezbářství ve městě, navštivte Daskalův dům, který dnes slouží jako muzeum, nebo uměleckou školu.

Jak se do města Trjavna dostat

Město leží na dálnici 55 vedoucí ze severu na jih, takže jej nemůžete minout. Pokud se rozhodnete jet autobusem, snadno se do města dostanete ze Sofie, odkud jezdí pravidelná linka jednou denně. Každou hodinu odjíždí v pracovních dnech do města autobus z města Gabrovo, o víkendech jezdí zhruba co dvě hodiny.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Trjavna

Dovolená Trjavna je dobrou volbou pro každého, koho láká Bulharsko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Trjavna a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!