Pravoslavný klášter sv. Konstantina a Eleny leží v Plovdivu a patří mezi turisty hojně navštěvovaná místa. Ohledně založení kláštera existuje několik legend, jedna z nich hovoří o stavbě budovy již ve 14. století. V průběhu let však byla mnohokrát přebudována. Začátkem 19. století zde zůstaly jen trosky. Současný kostel pochází z roku 1832, cenné ikony od Zacharije Zografa z roku 1840 a fresky od Stefana Andonova a Ananase Gjadženova z roku 1864. Výzdoba je opravdu nádherná. Část kostela byla vybudována z kamene a část je dřevěná.

Klášter sv. Konstantina a Eleny

Klášter sv. Konstantina a Eleny

Celý areál sv. Konstantina a Eleny tvoří klášter, kostel, zvonice a malé nádvoří. Obzvlášť krásná a zajímavá je dřevěná kopule či ze dřeva vyřezávaný interiér tvořící celou výzdobu včetně ikon a nástěnných maleb.

Nejcennějším prvkem kláštera je ikona sv. Konstantina a Eleny, pozůstatky sv. Valentýna a ikony sedmi mladíků z Efezu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Klášter sv. Konstantina a Eleny

Klášter sv. Konstantina a Eleny je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Klášter sv. Konstantina a Eleny či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Bulharska, stačí kliknout sem a vybrat si :-)